Saturday, February 24th, 2024

Elon Musk ve Dogecoin (DOGE) Tweetleri Hakkında İlginç İddia: Elon Yine DOGE Tweeti mi Atacak?

Dünyanın en zengin insanı Elon Musk, bugün yine Dogecoin (DOGE) tweeti attı. Kısa süre önce neredeyse 3 günde %1.000 artış elde eden DOGE, yaşadığı düşüşe rağmen Elon Musk dopingi ile bugün gene yükseldi.

Elon Musk Neden DOGE Tweeti Atıyor?

Elon Musk’ın bu tweetini oldukça kritik bir zamanda atması ise bazı isimlerin ilginç iddialar ortaya atmasına neden oldu. SpaceX’in prototip halindeki Mars roketi bundan 2 gün önce test uçuşunda çakıldı. Yüz milyonlarca dolarlık değere sahip olan roketin çakılması maddi zararın yanı sıra hayal kırıklığı da yarattı.

SN9 prototip roketin çakılması, SpaceX’in hala kayda değer bir ilerleme kaydedemediğini ortaya koydu. Tesla hisselerinin fiyatı ise bu olaydan önce 876 dolar seviyesinden işlem görürken 836 dolara kadar geriledi. SpaceX’in hisseleri henüz halka açık bir şekilde alınıp satılamasa da bunun Tesla üzerindeki etkisi aslında durumu net bir şekilde ortaya koymakta.

SpaceX, Tesla ve DOGE Bağlantısı

Twitter fenomeni DonAlt ise bu olayın yaşanmasından hemen sonra Elon Musk’ın DOGE fiyatına yükseliş getireceğini bilmesine rağmen tweet atmasını birbiri ile bağlantılı olaylar olarak vurguladı. Musk, herhangi bir kripto para yatırımına sahip olmadığını açıklasa da attığı tweet öncesinde yüklü DOGE alımı yaparak veya işlem açarak ciddi kazanç elde etme potansiyeline sahip.

Dünyanın en zengin insanının böyle bir hesap yapıp yapmayacağı kesin olar bilinmese de bunun Twitter üzerinde ciddi destek alan bir teori olduğu söylenebilir. Elon Musk’ın daha önce 2019 yılındaki DOGE tweetini tam da TSLA hisseleri sert düşerken atması ise bu teoriyi güçlendirdi. Yine de bunların bağlantılı olup olmadığı henüz kesinleşmedi.

Musk Yine DOGE Tweeti Atacak mı?

Elon Musk ve DOGE hakkında kesin olan en büyük unsurun ise ünlü ismin DOGE’a bayılması olduğu biliniyor. DOGE’u “halkın kripto parası” olarak tanımlayan Musk, daha önce de bunun favori kripto para birimi olduğunu vurgulamıştı.

Bu teoriye göre ise Elon Musk’ın yeniden DOGE tweeti atması için Tesla veya SpaceX bazında bir başarısızlık yaşanması gerekiyor. Eğer yine böyle bir olay yaşandığında DOGE tweeti atılırsa söz konusu teori daha da güçlenebilir.

Facebook Comments