Friday, February 3rd, 2023

Elon Musk Yine Bitcoin Hakkında Konuştu: BTC Fiyatı Etkilendi Mi?

Kripto para ekosisteminde son zamanlarda en çok konuşulan isimler arasında tartışmasız Elon Musk yer alıyor. Musk yaptığı son açıklaması ile de yine kripto para ekosisteminde dikkat çekmeyi başardı.

Tesla ve Bitcoin Yatırımı

Tesla CEO’su Elon Musk yakın zamanda paylaştığı bir Twitter gönderisinde, Bitcoin’in bir S&P 500 şirketi için oldukça maceraperest bir yatırım olduğunu ve elektrikli araba üreticisinin en büyük kripto para birimine yaptığı 1,5 milyar dolarlık yatırımın arkasında olduğunu dile getirdi.

Musk konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, “Tesla’nın eylemi doğrudan benim fikrimi yansıtmıyor. Nakitten daha az aptalca bir likidite biçimi olan biraz Bitcoin’e sahip olmak, bir S&P 500 şirketi için yeterince maceracıdır.” ifadelerini kullandı.

Farklı Yerlere Bakmak

Musk, yaptığı açıklamalarda kendisinin bir yatırımcı değil mühendis olduğunu ifade etti ve günümüzde yaşanan çağda farklı yerlere bakmamanın aptalca olacağını dile getirdi.

Konuyla ilgili olarak Musk, “Açıkçası, ben bir yatırımcı değilim, bir mühendisim. Tesla dışında halka açık hisselerim bile yok. Ancak, itibari paranın negatif reel faizi olduğunda, sadece bir aptal başka yerlere bakmaz.” ifadelerini kullandı.

SpaceX’in gişe rekorları kıran finansman turundan sonra dünyanın en zengin adamı unvanını kazanan Musk, Bitcoin‘in “neredeyse” geleneksel para kadar kötü olduğu konusunda da bir şaka yaptı ve şu sözleri kullandı:

Bitcoin neredeyse geleneksel para birimleri kadar kötüdür. Buradaki anahtar kelime ‘neredeyse’dir.

Musk’ın Kriptolar Üzerindeki Etkisi

Elon Musk geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamalar ile Bitcoin ve diğer bazı kripto para birimlerinin fiyatının çok ciddi oranda artmasını sağladı. Ancak yaptığı son açıklamaların Bitcoin üzerinde bir etkisi olmamış gibi görünüyor.

Facebook Comments