Wednesday, October 4th, 2023

Elon Musk’ın çocukluk fotoğrafı viral oldu

Tesla CEO’su Elon Musk, Twitter üzerinden paylaşılan çocukluk fotoğrafı ile dikkatleri üzerine çekti. Teknoloji milyarderinin 17 yaşındaki hali sosyal medyada viral oldu. Paylaşılan gönderi kullanıcılar tarafından yorum yağmuruna tutuldu.

Elon Musk açıkladı: Starlink için sürpriz özellik

İşte 17 yaşındaki Elon Musk!

Ünlü girişimci Elon Musk her hamlesiyle çok konuşulmaya devam ediyor. Her ne kadar kripto para çılgınlığı onu çoğu zaman haberlerde ön plana çıkarsa da bu kez gündeme gelme nedeni biraz farklı. Weird History adlı bir Twitter hesabı, insanların çok şaşıracağı bir fotoğraf paylaştı. Musk’ın çocukluğuna ait o fotoğraf sosyal medyada çok konuşuldu.

https://twitter.com/WElRDHISTORY/status/1383637724238815238

Fotoğrafta beyaz bir tişört ve mavi bir kot pantolon giydiği görülüyor. Kafasında şapkaları ve sağ elinde bir çekici bulunuyor. Paylaşımda fotoğraf için ”17 yaşındaki Elon Musk, Kanada’daki kuzeninin çiftliğine, şapka üstüne şapka giyerek ziyaret etti,” notu yer alıyor.

Şapka üstüne şapka takmak her ne kadar garip gibi görünse de teknoloji CEO’sunun aynı zamanda bir mizah anlayışına sahip olduğunu ortaya çıkarıyor. Ayrıca sosyal medyada sık sık yaptığı şakaların ve esprilerin çocukluktan beri süregeldiğini gösteriyor.

Elon Musk
Elon Musk’ın gençliğinden bir fotoğraf

Yayınlanan gönderiye yanıt olarak kullanıcılar esprili bir şekilde yorumlar yaptı. Çoğu kullanıcı yorumlarında dünyadaki en zengin insanlardan biri olacağı gerçeğine hayran kaldığını belirtti.

Bir Twitter kullanıcısı Musk’ın fotoğrafına yanıt olarak esprili bir şekilde “birçok şapkaya sahip bir adam” notunu yazdı. Bir diğer kullanıcı ise “Şimdi o en zengin ikinci milyarder. Bugünü ve geleceği değiştiren adam” şeklinde yorum yaptı.

Dünyanın en zengin ikinci insanı Musk

Mart 2021 itibarıyla 163,7 milyar dolar servete sahip olan Musk, Amazon kurucusu Jeff Bezos’dan sonra dünyadaki en zengin ikinci kişidir. Bezos, 181,6 milyar dolarlık bir servet biriktirdi. Musk’ın serveti geçen yıl beş kat arttı.

Bu yılın Ocak ayında Tesla, dünyanın ilk ve en büyük kripto para birimi olan Bitcoin’e 1,5 milyar dolarlık şaşırtıcı bir yatırım yaptı. Bir ay sonra Musk, insanların artık Bitcoin’i bir değişim yöntemi olarak kullanarak Tesla’yı satın alabileceklerini açıkladı.

The post Elon Musk’ın çocukluk fotoğrafı viral oldu appeared first on Teknoloji Haberleri – ShiftDelete.Net.

Facebook Comments