Tuesday, November 28th, 2023

Elon Musk’ın Favori Kripto Para Birimine 3 Kripto Para Borsasından Müjde!

Elon Musk’ın favori kripto para birimi olarak da bilinen Dogecoin (DOGE), üzerinden sekiz yıl geçmesine rağmen hala sektörün en popüler projelerinden birisi. 2013 yılında tamamen şaka ve piyasadaki ICO çılgınlığına yönelik eleştiri odaklı piyasaya sürülen DOGE, her geçen dönemde ise etkinliğini daha fazla arttırıyor.

DOGE, 3 Borsada Listeleniyor

Binance ve akla gelebilecek birçok lider kripto para borsasında listelenmiş olan DOGE, 13 Ocak 2021 tarihinde ise türev kripto para borsalarından önemli haberler aldı. 13 Ocak tarihinde yapılan üç farklı duyuru, DOGE’nin listelendiğini ortaya koydu. Kripto para sektörüne kısa süre önce giriş yapmasına rağmen elde ettiği ticari hacim ile önde gelenler arasına katılan FTX, dünyanın en büyük borsalarından birisi olan Huobi’nin türev ürün platformu Huobi Global ve son olarak Binance destekli WazirX borsaları DOGE’yi listeledi.

DOGE, özellikle FTX kripto para borsasının desteği ile ticari hacmini önemli seviyelere çıkartabilir. FTX üzerinde genellikle türev işlemler yapılsa da bunun spot alım satımının da olduğu biliniyor. WazirX ise hem Binance kripto para borsasından desteklenmekte hem de Hindistan’ın en büyük kripto para borsalarından birisi olarak görülmekte.

Dünyanın Farklı Yerlerinde DOGE İlgisi

DOGE’nin hem ABD hem Çin hem de Hindistan piyasalarının önde gelen kripto para borsaları tarafından listelenmesi ise buna dünya çapında ilgi olduğunu gösteriyor. DOGE’ye yönelik ilginin böylesine fazla olmasının bir önemli sebebi ise Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk olarak bilinmekte.

Elon Musk, defalarca DOGE hakkında açıklamalarda bulundu ve bunun kendi favori kripto para birimi olduğunu bile belirtti. DOGE dışında sadece Bitcoin hakkında olumlu yorumlarda bulunmuş olan Musk, bu sayede kripto para sektöründen habersiz milyonların DOGE kripto para projesini duymasını sağladı.

DOGE Fiyatı 1 Yılda %300 Arttı

DOGE, Elon Musk’ın her açıklaması ile rekor yükselişler elde ederek kripto para sektörü ile çok fazla bilgiye sahip olmayan kullanıcıların dikkatinin daha fazla çekilmesine aracılık etti. DOGE bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 0,0086 dolardan işlem görüyor. Son 1 yıl içerisinde %300 yükseliş elde eden DOGE bu performansını ise tamamen altcoin yatırımcılarının ilgisi ile Elon Musk’a borçlu.

Facebook Comments