Saturday, February 24th, 2024

Elon Musk’ın Son Açıklaması Tesla İçin Yaptığını Bitcoin (BTC) İçin de Yapacak mı?

Finans ve teknoloji piyasalarının tartışmalı ismi Elon Musk, son dönemde kripto para sektörüne ve özellikle Bitcoin’e (BTC) ağırlık vermesi ile biliniyor. Musk, kısa süre önce profil fotoğrafına Bitcoin temalı bir görsel koyduktan sonra Peter Schiff’e karşı da açık açık BTC’yi savunmuştu.

Elon Musk ve Peter Schiff Arasında Bitcoin Atışması

Altın yatırımcısı ve Euro Pacific Capital CEO’su olan Peter Schiff, Bitcoin’i ara ara eleştirmeye devam etse de Elon Musk ile olan konuşmasında aslında çok daha farklı bir sonuç ortaya çıktı. Musk, Bitcoin ve itibari paraların neredeyse aynı olduğunu vurguladıktan sonra BTC’nin yine de önde olduğunu ifade etti.

Elon Musk’ın bu tartışma sonrası ek bir tweet ile “BTC ve ETH fiyatları bence de yüksek” ifadesini kullanması ise bazı yatırımcılar tarafından düşüş beklediği şeklinde orumlandı. Ancak Elon Musk bunu daha önce kendi şirketi Tesla için de dile getirdi.

TSLA Hisselerinin Değeri Bu İfade İle 5x Yaptı

Musk, benzer bir ifadeyi daha önce rekor kıran TSLA hisseleri için kullandı. Ancak Binance CEO’su Changpeng Zhao’nun da ifade ettiği gibi TSLA hisselerinin fiyatı bu yorumdan sonra ilk başta hafif bir düzeltme yaşasa da daha sonra rekor üzerine rekor kırdı.

TSLA hisselerinin değeri o dönemden beri 5 kata yakın bir artış yakaladı. Musk’ın benzer bir açıklamayı Bitcoin ve Ethereum için yapmış olması ise akıllara yine ciddi bir yükseliş öncesi iron yapmış olabileceği düşüncesini getirdi.

Bitcoin İçin Hedef 200.000 Dolar Üstü

Musk’ın ifadesi sonrası Bitcoin’in 5 kat yükseliş yakalaması aslında tecrübeli analist Peter Brandt’in ifadesi ile de örtüşmekte. Brandt, BTC fiyatının yeni bir parabolik yükseliş döneminde olduğunu belirterek fiyat hedefinin 230 dolar üstü olduğuna dikkat çekti.

BTC fiyatının bu açıklama yapıldığı anda 52.000 dolar olduğu göz önüne alınacak olursa bunun gerçekten de 5 kat yükselişe denk geldiği görülüyor. Tabii ki Musk sadece Bitcoin fiyatını gerçekten yüksek bulduğu için böyle bir açıklama yapmış olabilir.

Facebook Comments