Sunday, December 10th, 2023

Elon Musk’tan Bu Sefer Kripto Para Cüzdanı Eleştirisi: Berbatsınız

Tesla CEO’su ve milyarder girişimci Elon Musk, artık daha çok kripto para yatırımı ve sektöre olan etkisi ile tanınıyor. Musk, son haftalarda Dogecoin (DOGE) ile ilgili “eğlenceli” tweetleri ve lider kripto para birimi Bitcoin alımı ile ön plana çıktı. Tesla üzerinden Bitcoin aldığı kesin olan ancak DOGE alıp almadığı bilinmeyen Musk, şimdi ise bir kripto para cüzdanını sert şekilde eleştirdi.

Elon Musk, DOGE Üzerinden Freewallet’ı Eleştirdi

Eleştiriye konu olan Freewallet isimli kripto para cüzdanı, Elon Musk’ın yarattığı “DOGE çılgınlığından” nemalanmak isterken hiç beklemediği bir darbe aldı. Musk’ın adını ve etiketini kullanarak cüzdan üzerinden DOGE reklamı yapan Freewallet, tepki gördü. Elon Musk, Freewallet’ın uygulamasının “berbat”  olduğunu vurguladı ve kripto para yatırımcılarına tavsiyelerde bulundu.

Tesla haftanın başında 1,5 milyar dolarlık Bitcoin aldığını açıklasa da bu açıklama aslında Elon Musk’ın DOGE almış olabileceğine işaret ediyor. Musk, cüzdan ile ilgili ek bilgi paylaşarak özel anahtarın kullanıcıya verilmediği bütün cüzdanlardan kaçınılması gerektiğini vurguladı. Musk söz konusu kripto para cüzdanını bir şekilde incelemiş veya kullanmış olabilir.

DOGE Fiyatı Bu Sefer Sabit

Ancak yine de Elon Musk’ın net bir şekilde DOGE aldığını belirtmedikçe fiyatın ciddi bir yükseliş elde etmesi beklenmiyor. Kısa sürede %1.000 yükseliş elde eden DOGE, Elon Musk’tan böyle bir açıklama gelirse çok daha yüksek seviyeleri hedefleyebilir. Tabii ki hiçbir temele dayanmayan ve aktif kullanımı olmayan DOGE’nin bu FOMO bitince sert bir şekilde düşmesi de olası.

DOGE bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 0,07 dolar seviyesine tutunmaya çalışıyor ve 0,08 dolar rekoruna ulaşmayı deneyebilir. Analistlerin tahminlerine göre ise DOGE fiyatının yakında rekor seviyeyi yeniden test etmesi muhtemel. Bunun kırılması, 0,1 dolara kadar giden bir yükselişi başlatabilir.

Facebook Comments