Thursday, February 2nd, 2023

Elon Musk’tan Coinbase’e Dogecoin (DOGE) Çağrısı!

Tesla CEO’su Elon Musk, kripto para birimleri ve özellikle Dogecoin (DOGE) ile ilgili açıklamalarına devam ediyor. CEO yaptığı son açıklamalar Coinbase’den de bahsetti.

Coinbase ve Dogecoin

Musk bugün paylaştığı bir Twitter gönderisi ile ABD’nin en büyük borsası Coinbase’in Dogecoin (DOGE) işlemlerini etkinleştirmesi gerektiğini düşündüğünü dile getirdi.

Yakında halka açılacak olan ve değerinin yaklaşık 100 milyar dolar olduğu tahmin edilen  kripto para borsası Tesla’nın 1,5 milyar dolarlık Bitcoin alım işlemini yapmak için de kullandığı borsa idi.

Coinbase Dogecoin’i Engelliyor

0,0849 dolar ile rekor kıran ve sonrasında düşüşe geçen Dogecoin piyasa değeri bakımından en büyük 15. kripto para birimi olarak karşımıza çıkıyor.

Coinbase Wallet’ta her ne kadar Dogecoin saklanmasına izin verilse de Coinbase, bireysel kullanıcıların DOGE işlemini yapmasına imkan tanımıyor. Ancak Coinbase’in son zamanlarda SushiSwap (SUSHI) ve Polygon (MATIC) gibi kripto para birimlerini listelemiş olması DOGE’nin de listelenip listelenmeyeceği konusunu bir kez daha gündeme getirdi.

Bunlara ek olarak işlem hacmi bakımından en büyük kripto para borsası olan Binance Dogecoin’i listeliyor. Yapılan açıklamalara ve elde edilen verilere göre Binance’deki DOGE/USDT çifti Dogecoin’in işlem hacminin yüzde 8.17’sini oluşturuyor.

Facebook Comments