Sunday, December 3rd, 2023

Elon Musk’tan Dogecoin (DOGE), Bitcoin (BTC) ve Kripto Para Yatırımcılarına Önemli Uyarı!

1,5 milyar dolarlık Bitcoin (BTC) alımı yapan Tesla’nın CEO’su Elon Musk, kripto para yatırımcılarına oldukça önemli bir tavsiyede bulundu. Tesla’nın 1,5 milyar dolarlık BTC alımına karşın bunun aslında rezervlerinin çok küçük bir yüzdesine denk geldiği biliniyor. Buna ek olarak Musk’ın son dönemde Dogecoin ile ilgili attığı tweetler piyasada DOGE çılgınlığı başlatsa da kimse tam olarak ne kadar DOGE aldığını bilmiyor.

Elon Musk’tan Kripto Para Uyarısı

Elon Musk da 6 Şubat tarihinde sokakta rastgele denk gelinen bir röportajda yaptığı açıklamalarda, aslında tam olarak yukarıdaki duruma yönelik bir uyarıda bulundu. Türkiye’de başlayan DOGE çılgınlığında birçok kişinin arabasını hatta evini satarak DOGE almaya çalışması gündem olmuştu. Elon Musk ise tam olarak buna karşı bir uyarıda bulundu.

Elon Musk direkt olarak DOGE ve BTC hakkında bir açıklama yapmadan kripto para piyasasının genelini hedef aldı. İnsanların kripto para piyasasının hiçbir zaman “tüm birikimleri ile yatırım yapmaması gerektiğini” vurgulayan CEO, kripto para piyasasının spekülasyon yapmak ve “eğlenmek” için olduğunu ifade etti.

DOGE Fiyatı Düşüyor

“Spekülasyon konusunda da çok ileri gitmeyin” ifadesini kullanan Musk, DOGE’a neden ilgi duyduğunu da bir cümle ile açıkladı. Dogecoin’in bir şaka olarak piyasaya sürüldüğünü belirten Musk, bunun “gerçek bir para birimine” dönüştüğünü ifade etti. Musk’a göre bu aslında büyük bir ironi içeriyor.

Kripto paraların geleceğin para birimi olma şansının da yüksek olduğunu belirten Musk, DOGE hakkında ise görüşünü açıkça belli etmiş oldu. DOGE fiyatında ise bu olayların sonrasında %1.000 artış elde edilmiş olması, birçok bireysel yatırımcının canının yanacağına işaret ediyor.

DOGE fiyatı ise son 24 saat içerisinde %11 değer kaybederek 0,061 dolara kadar geriledi. DOGE, tüm zamanların rekoru olan 0,089 doların da bir hayli gerisine düştü.

Facebook Comments