Tuesday, November 28th, 2023

Elon Musk’tan İlk Niteliğinde Dogecoin (DOGE) Açıklaması!

Uzun süredir DOGE hakkında oldukça açık tweetler atan Elon Musk, buna rağmen ilk defa şu an attığı kadar net bir tweet attı. Elon Musk, “favori kripto para birimi” olduğunu belirttiği Dogecoin için daha önce hiç alım açıklamasında bulunmamıştı ve şu an bunu da yaptı.

Elon Musk Oğlu İçin DOGE Aldı!

Elon Musk, oğlu “küçük X” için DOGE aldığını ve bu sayede onun “HODLER” olabileceğini belirtti.”Toddler Hodler” ifadesi ile yine esprili bir tavır takınan Musk, yine de uzun vadeli DOGE aldığını resmen açıklamış oldu. Musk’ın tweetleri ve etkisi sayesinde %1000’den fazla yükseliş elde eden DOGE fiyatının bu gidişatının kısa vadeli olduğu düşünülüyordu.

Elon Musk’ın DOGE Etkisi Zayıflıyor

Bütün bunlara ve kısa vade düşüncesine rağmen Elon Musk’ın uzun vade yani HODL için DOGE aldığını belirtmesi ise durumu değiştirebilir. Bütün kripto para piyasası an itibarıyla düşüş yaşıyor ve BTC’nin 45.000 dolar altına gerilemesi piyasayı düzeltmeye zorladı.  Buna rağmen DOGE fiyatı bir anda 0,069 dolar seviyesinden 0,071 dolar seviyesine kadar sıçradı.

Elon Musk’ın DOGE hakkında attığı her tweet sonrasında etkisinin ise azaldığı söylenebilir. Daha önce ünlü sibergüvenlik uzmanı John McAfee’nin attığı adımların benzerini atan Elon, her yeni tweet ile etkisini kaybetmeye devam edecek. Musk’ın ilk zamanlar sadece “DOGE” ifadesini biyografisine eklemesi bile fiyata %30’a yakın yükseliş getirmişti.

Facebook Comments