Tuesday, April 16th, 2024

Elon Musk’tan Orijinal Dogecoin Pump Hamlesi: DOGE Fiyatı Etkilendi Mi?

Tesla CEO’su Elon Musk’ın Dogecoin (DOGE) üzerinde büyük bir etkisi bulunuyor ve bunun tartışmaya kapalı olduğunu söylesek yanlış bir ifade kullanmış olmayız. Musk, bu sefer Dogecoin ile oldukça orijinal bir açıklama yaptı.

Orijinal Pump Yöntemi

Dev elektrikli otomobil üreticisi Elon Musk, her fırsatta Dogecoin ile ilgili fiyatı yukarı yönlü etkileyen açıklamalar yapıyor ve bu açıklamaların büyük çoğunluğunda şaka coin’inini kullanıyor.

Ancak bu sefer Musk, Hadrian Duvarı yakınlarındaki Roma yardımcı kalesi Vindolanda’dan eski bir köpeğin resmini yorumladı. Görüntü, Antik Roma’ya adanmış ve yaklaşık 61.200 takipçisi olan Twitter hesabının sahibi Gareth Harney tarafından yayınlandı.

Öte yandan Musk, iskeleti “antik Doge” olarak adlandırdı ve DOGE topluluğunun en popüler şaka kripto para birimi hakkında coşkulu yorumların yapılmasına sebep oldu.

Dogecoin Destekleri

Son zamanlarda Tesla ve SpaceX’in CEO’su ve PayPal’ın kurucu ortağı Musk, bir başka milyarder ve DOGE hayranı olan Marc Kuban’ı da destekledi. Cuban, ödemeler söz konusu olduğunda Dogecoin’in Bitcoin (BTC) ve Ethereum’dan (ETH) çok daha güçlü olduğunu dile getirmeye başladı.

Ancak Dogecoin ile ilgili tartışmaların devam ettiğini de belirtmek gerekiyor. Dogecoin gibi şaka kripto para birimlerinin piyasayı gereksiz yere meşgul ettiğini düşünen ve aslında bu kripto para birimlerinin tamamen yok olmasını isteyen çok fazla sayıda isim bulunuyor.

Dogecoin Fiyatı

Dogecoin fiyatı Musk ve Cuban gibi isimlerin de desteği ile bu yıl içinde çok büyük artışlar kaydetti. Ama pek çok isim bu artışın sadece bir pump hareketi olduğunu ve düşüşün de yükseliş gibi çok sert olacağını ifade ediyor.

Dogecoin son zamanlarda eski performansını sergileyemese de hala CoinMarketCap verilerine göre yılbaşından bu yana %5.000’in üzerinde artış ile ilerlemeye devam ediyor. Buna ek olarak Musk’ın son hamlesinin Dogecoin fiyatını çok etkilemediğini belirtmek gerekiyor.

Facebook Comments