Saturday, January 28th, 2023

En büyük sabit coin USDT, NEAR blok zincirine geldi

Merkeziyetsiz uygulamalarda ana akım benimsenmeyi sağlamak için performans ve kullanıcı tecrübesini artıran ve proof of stake ile çalışan bir Katman-1 blok zinciri olan NEAR üzerinde artık en büyük sabit coin olan USDT de yer alacak.

NEAR böylece, Ethereum, Solana, Avalanche, Algorand, Polygon, Tron, Omni, EOS, Liquid Network, Kusama, Tezos ve Bitcoin Cash’in ardından USDT’nin kullanılabileceği 13. blok zinciri olacak.

Bu destekle birlikte NEAR üzerinde bulunan 700’den fazla projenin kullanıcıları, varlıklarını hareket ettirmek için USDT kullanabilecekler.

Paolo Ardoino: NEAR tarihi bir büyüme kaydetti

NEAR’a USDT desteği Tether şirketi tarafından da resmen açıklanırken, firma CTO’su Paolo Ardoino NEAR ekosistemini övdü ve şunları söyledi:

“NEAR üzerinde USDT desteğini başlattığımız için heyecanlıyız. NEAR topluluğuna ilk, en güvenilir ve en sabit coin olan USDT’yi sunduğumuz için de mutluyuz. NEAR ekosistemi atrihi bir büyüme gösterdi ve biz de Tether olarak onların bu büyümesini sürdürme adına katkı vermek istiyoruz”

Birçok blok zinciri üzerinde kullanılabilen USDT’nin en çok tercih edildiği ağlar ise Ethereum ve TRON… Ethereum ağındaki yoğunluk ve işlem ücretlerinin ciddi şekilde artması, çok daha ucuz bir ağ olan TRON’un bu anlamda tercih edilmesine yol açıyor.

NEAR’daki artış sürüyor

Öte yandan TSİ sabah saatlerinde 100 milyon dolarlık fon açıklayan NEAR’da yükseliş de devam ediyor. Blok zincirinin kendi kripto parası olan NEAR, 5.21 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

The post En büyük sabit coin USDT, NEAR blok zincirine geldi appeared first on Bitcoin haberleri – Uzmancoin – Kripto para ve Blockchain.

Facebook Comments