Saturday, February 24th, 2024

En Büyük XRP Destekçilerinden Birisine ABD’den Onay Geldi!

ABD’nin bankacılık kurumu olarak bilinen OCC, en büyük XRP destekçilerinden birisi olan Anchorage Trust’a tarihte ilk niteliği taşıyan bir onay verdi. Güney Dakota merkezli Anchorage Trust, artık Anchorage Digital Bank olarak ABD içerisindeki ilk ulusla kripto para bankası oldu.

XRP Destekçisine Bankacılık Onayı

Anchorage sektörün en önemli XRP emanet şirketlerinden birisi ve bünyesinde milyonlarca XRP olduğu biliniyor. OCC kısa süre önce bankaların stablecoin kullanabilmesini, blockchain üzerinden işlem yapabilmesini ve kripto para bankacılık lisansı alabilmesini mümkün kılan kararı yayınladı. Bunun üzerine ise 2017 yılında kurulan ve kısa sürede büyüyen Anchorage’in başvurusu onaylandı.

Son günlerde kurumsal yatırımcılar için 100 milyar doların üzerinde yıllık işlem hacmine ulaşan Anchorage, neredeyse bir bankanın hacmine ulaşmış sayılabilir. Şirket tarafından yapılan açıklamada Anchorage Dijital Bankasının tarihte bir ilk olduğu belirtildi. Anchorage gerçekten de federal olarak denetlenen ve dijital para hizmeti veren ilk banka oldu.

Anchorage: XRP Hizmetlerini Arttıracağız

Anchorage daha önce Nisan 2020 tarihinde XRP’yi desteklediği varlıklar arasına eklemişti. O tarihten bu yana ise bankanın XRP’ye yönelik desteğinde bir azalma yaşanmadı. Şirket 2 Nisan 2020 tarihinde yaptığı açıklamasında ise ilerleyen yıllarda daha fazla XRP ile ilgili hizmeti kullanıma açacağını belirtti. Bu hizmetlere ödeme kanalları gibi yenilikçi ve Ripple altyapısı kullanacak olan girişimler de dahil.

Ripple’a açılan SEC davası sonrasında hiçbir olumsuz açıklama yapmayan Anchorage, ABD’nin bankacılık kurumundan onay almasına rağmen bu tutumunu devam ettiriyor. Bu durum da XRP’yi delist eden veya alım satımını durduran kurumların hata yapmış olabileceğini göstermekte.

XRP Yatırımcılarının Umudu Artıyor

Coinbase gibi ABD’nin en büyük kripto para borsalarından bazıları SEC’nin açtığı davayı neden olarak gösterip regülasyonlarla ilgili oluşabilecek sorunlarla karşılaşmamak için XRP’yi delist etti. Anchorage ise bizzat OCC tarafından onay almasına rağmen hala kurumsal yatırımcıya XRP depolama hizmeti veriyor.

Sosyal medyadaki tepkilere bakıldığında ise XRP yatırımcılarının bu haber sonrasında umutlandığı görülmekte. Şubat ayında görülecek Ripple’ın davasının ilk görüşmesi öncesi böylesine olumlu haberlerin gelmesi ise XRP yatırımcıları için oldukça kritik.

Facebook Comments