Saturday, February 24th, 2024

Enjin Coin (ENJ), Cardano (ADA), Dogecoin (DOGE) Teknik Analizi – 19 Ocak 2021

Kripto para piyasası bugün Ethereum’un (ETH) tüm zamanların rekorunu kırması ile genel bir hareketlilik yaşadı. ETH fiyatında görülen hareketlilik ve Bitcoin’in yatay seyri, birçok altcoinin yükselişini tetikledi. Enjin (ENJ), Cardano (ADA) ve Dogecoin (DOGE) ise bugün en çok dikkat çeken kripto para birimlerinden oldu. Peki bu üç kripto para biriminin önümüzdeki günler için teknik görünümü nasıl?

Enjin Yorumları: ENJ/USD Teknik Analizi

Enjin Coin (ENJ), Japonya hükümetinden onay alındıktan sonra tam anlamıyla patlama yaşadı. Japonya’nın finansal regülatörü FSA’in onayı, ENJ Coin için 0,23 dolardan 0,43 dolara kadar yükselişi beraberinde getirdi ve %90 yükseliş yaşandı. ENJ bu sayede son 3 yılın rekorunu kırmış oldu. ENJ/USD işlem çifti bu seviyeye çıkıştan sonra 0,37 dolar seviyesine gerilese ve hafif bir düzeltme yaşasa da top 100 içerisinde kalmayı başardı.

enjusd

ENJ/USD işlem çifti için kritik seviyelerin ise düşüş tarafında 0,31 dolar ile 0,27 dolar olduğu görülüyor. 0,27 doların altı sert bir düşüşü beraberinde getirip yükselişin bütün kazancını sıfırlayabilir. Yükselişin sürmesi için ise 0,50 dolar psikolojik direncinin kırılması gerekiyor.

Cardano Fiyat Analizi: Hedef 2 Dolar mı?

Kısa süre içerisinde toplam piyasa değerine göre en büyük 10 kripto para birimi arasına giren Cardano (ADA) yükselişini devam ettiriyor. Uzun vadeli fiyat hedefi 2 dolar olan ADA, iki haftada %100 yükseliş elde ederek aslında bu hedefe ulaşılabileceğini kanıtladı. Buna rağmen ADA/USD işlem çiftinin 0,39 dolardan red yemesi yatırımcıların endişelerini arttırdı.

100 SMA seviyesine bakıldığında 0,374 doların kritik bir destek olduğu görülüyor. Bu seviyenin altına gerilenmesi ise ADA fiyatını 0,355 dolara yani 100 SMA noktasının altına çekebilir. Olası bir yükseliş için ise 0,39 doların, bunun devamında 0,55 doların ve son olarak 0,70 doların kırılması gerekmekte.

DOGE/USD Teknik Analizi

Elon Musk’ın Aralık 2020 tarihinde yayınladığı gönderi ile rallisi başlayan Dogecoin (DOGE), hala yükseliş şansına sahip. Son 30 günlük sürede %133, son 1 yıl içerisinde ise %267 yükseliş elde eden DOGE, 24 saatlik sürede ise yatay seyretti. DOGE fiyatı için kritik direnç ise daha önce test edilen 0,010 dolar seviyesi olarak biliniyor. DOGE/USD işlem çifti 0,010 doları kırabilirse sıradaki hedef 0,012 dolar olacaktır.

Fibonacci geri çekilme seviyesine göre ise Dogecoin’in özellikle 0,0087 dolar seviyesinin üzerinde kalması gerekiyor. Bunun altına inilmesi bir anda 0,0070 dolara kadar gerilemeyi ve ayı trendini başlatabilir. Ethereum fiyatının rekorunun devam etmesi ise altcoinleri yeniden hareketlendirebilir.

Not: Burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİR

Facebook Comments