Monday, April 15th, 2024

Enjin Coin Neden Yükseliyor: Piyasa Kan Ağlarken ENJ Rekor Kırdı!

Son zamanlarda nadir koleksiyon parçaları ve türünün tek örneği tokenize edilmiş sanat eserleri için dakikalar içinde milyonlarca dolar toplanıyor ve bu da non-fungible token’ların (NFT) kripto para ekosisteminde giderek daha popüler hale geldiğini kanıtlıyor. NFT’lerin popülerliğinin en güzel yakın örneğini ise Enjin coin’de (ENJ) yaşıyoruz.

Enjin Fiyatı Neden Arttı?

Tüm piyasada adeta bir serbest düşüş yaşanırken Enjin tüm piyasanın tersine hareket etti ve kendi rekorunu kırdı. Peki, ENJ neden yükseldi?

Enjin, Crypto.com kripto para borsasında listelenmesinin yanı sıra FTX’te spot ve sürekli Enjin vadeli işlemleri başladı. Bu iki önemli gelişme ise ENJ’e rekor getirdi. Elde edilen son veriler, ENJ’nin 24 Şubat’ta 0.438 dolardan yüzde 52’lik bir artışla 0.58 dolarlık mevcut fiyatına geri çekilmeden önce 0.67 dolar ile yeni bir rekora imza attığını gösteriyor.

Enjin İçin Büyük Adımlar

Twitter üzerinden yapılan bazı açıklamalarda Enjin’in attığı önemli adımlardan ve kurduğu ortaklıklardan bahsedildi. Örneğin; Minecraft, Enjin ekosistemi için en önemli entegrasyonlardan biri olarak nitelendiriliyor ve kullanıcılar, video oyun serisindeki gizli oyunların kilidini açan özel NFT‘ler kazanabiliyor.

Buna ek olarak platform, Enjin’in de parçası olacağı bir NFT eğitim kampanyası başlatan Binance Smart Chain’in (BSC) büyüyen ekosistemiyle güçlerini birleştirerek de kendisine fayda sağladı.

Bunlara ek olarak yapılan açıklamalara göre, NFT alanının artan popülaritesi ve çok sayıda büyük isim ortaklığı, Enjin’i mevcut boğa piyasası döngüsünde oldukça iyi bir konuma getirdi.  Öte yandan son zamanlarda BSC ile entegrasyonu, Ethereum ağındaki yüksek ücretlerden kaçmanın bir yolunu sağlıyor ve bunun Enjin ekosistemine yeni bir faaliyet dalgası getirebileceği düşünülüyor.

Facebook Comments