Sunday, April 14th, 2024

Enka İnşaat bilanço açıkladı! Net kar 2 katına ulaştı

Enka İnşaat bilanço açıkladı. Şirket yılın 2. mali döneminde 3,187,945,000 TL konsolide net kar elde ettiğini duyurdu.

Enka İnşaat bilanço açıkladı!

Enka İnşaat (#ENKAI) 2021 yılının ilk altı ayına ilişkin finansal sonuçlarını Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) bildirdi.

Konsolide verilere göre şirket, 2. çeyrekte  3,187,945,000 TL net kar elde ederken, piyasa değerini 54,53 milyar TL’ye yükseltti.

Buna göre şirketin 2. çeyrek net karı bir önceki yılın aynı dönemine göre yaklaşık %89.24oranında yükselmiş oldu.

Enka İnşaat hakkında;

ENKA, Türkiye’nin en büyük inşaat şirketi olmakla beraber, 1981 yılından bu yana ENR En İyi Uluslararası Müteahhitler arasında yer almaktadır.

İcra Kurulu Başkanı ve Genel Müdür olarak görev yapan Sn. Mehmet Tara, şirket yönetimini üstlenen Tara Ailesi’nin üçüncü kuşak temsilcisidir.

Türkiye’nin en değerli markaları arasında yer alan ENKA, 5,4 Milyar ABD Doları’ndan fazla piyasa değeri ile Borsa İstanbul (BIST)’de işlem görmektedir.

ENKA, bugüne kadar, Türkiye’de toplam 7,1 Milyar ABD Doları sözleşme bedeli tutarında 131 proje üstlenmiştir ve yurtdışında toplam 44,2 Milyar ABD Doları sözleşme bedeli ile 417 projeye imza atmıştır.

Bizleri twitter üzerinden takip ederek özel haberlere ilk siz ulaşabilirsiniz. Telegram kanalımıza üye olup anında şirket haberlerine ulaşabilirsiniz=> https://t.me/paraajansi – https://paraajansi.com.tr/

ENKA, Türkiye’nin en büyük inşaat şirketi olmakla beraber, 1981 yılından bu yana ENR En İyi Uluslararası Müteahhitler arasında yer almaktadır.İcra Kurulu Başkanı ve Genel Müdür olarak görev yapan Sn. Mehmet Tara, şirket yönetimini üstlenen Tara Ailesi’nin üçüncü kuşak temsilcisidir.Türkiye’nin en değerli markaları arasında yer alan ENKA, 5,4 Milyar ABD Doları’ndan fazla piyasa değeri ile Borsa İstanbul (BIST)’de işlem görmektedir.ENKA, bugüne kadar, Türkiye’de toplam 7,1 Milyar ABD Doları sözleşme bedeli tutarında 131 proje üstlenmiştir ve yurtdışında toplam 44,2 Milyar ABD Doları sözleşme bedeli ile 417 projeye imza atmıştır.

The post Enka İnşaat bilanço açıkladı! Net kar 2 katına ulaştı appeared first on Para Ajansı.

Facebook Comments