Friday, April 19th, 2024

Eski Binance Çalışanıyım Dedi, İtiraflarda Bulundu! Binance İddialara Süratle Cevap Verdi!

Yakın zamanda Twitter üzerinden bir kullanıcı eski Binance çalışanı olarak bazı iddialarda bulundu. Elbette bu kullanıcının Binance çalışanı olduğu kesin değil ve Binance konuyla ilgili süratle bir açıklama yaptı. Sözde eski çalışanın iddiaları ise kan donduran cinsten, işte iddialar ve Binance tarafından yapılan açıklamanın detayları!

Binance İddiaları

RealFulltimeApe isimli kullanıcı tarafından paylaşılan iddialar son derece endişe verici, kullanıcı paylaşımında tam olarak şunları söyledi:

“Avrupa Big Data Mühendisi olarak eski çalıştığım yer olan Binance hakkında şunları söyleyebilirim. Dolandırılıyorsunuz, Binance sürekli olarak müşterilerinin aleyhine pozisyonlar açıyor. Binance büyük likit seviyelerini sürekli olarak tespit eder ve daha fazla kazanç yakalayabilmek için kasıtlı pumps/dumps yapar. Yakında kanıtlarımı paylaşacağım”.

Sözde eski çalışan bu konuyla alakalı birçok video ve ses kaydına sahip olduğunu iddia ediyor. Ancak henüz iddialarını destekler mahiyette bir delil paylaşımında bulunmadı.

Sözde Eski Binance Çalışanının İtirafları

Elbette bu iddialara Binance yetkililerinin cevabı gecikmedi. Sık sık bazı kripto odaklı kuruluşlar hakkında bu tarz paylaşımlar yapılıyor ve çoğunlukla için boş çıkıyor. Bazı sosyal medya kullanıcıları sadece eğlenmek veya farklı amaçlarla insanları korku ve paniğe sevk ediyor.

Binance İddialara Cevap Verdi

Şirket bu iddiaların tamamını reddediyor. Binance tarafından yapılan açıklamada suçlamalara karşı gerekli yasal adımların atılabileceğine de dikkat çekiliyor.

Açıklamanın satış başları ise şöyle:

“Aleyhimize yapılan piyasa manipülasyonu iddialarını reddediyoruz. Binance hiçbir zaman kullanıcılarına karşı alım/satım yapmadı. Piyasaları manipüle etmedi ve etmeyecek”.

Binance bu iddialarla alakalı yasal haklarını saklı tutacağını duyurdu. Üstelik bu tarz iddiaları paylaşanlarla ilgili ihbarları da memnuniyetle karşılayacağını söyledi.

Geçtiğimiz yılın sonunda Forbes Media LLC şirket hakkında ABD yasalarını ihlal ettiğine dair bir makale yayınlamıştı. Derginin “Tai Chi” belgelerine dayanarak hazırladığı makale borsanın yasal düzenlemeleri ihlal ettiğini iddia ediyordu. Binance bu iddialara sessiz kalmadı ve Forbes hakkında hakaret davası açtı. Bu dava açıldıktan 3 ay sonra Binance tarafından sebebi açıklanmadan geri çekildi.

Binance, dünya genelinde hizmet verdiği her ülkenin yasal düzenlemelerine uyacağını daha önce birçok kez açıkladı. KYC ve AML süreçlerine gerekli hassasiyeti titizlikle gösteren Binance borsası düzenleyicilerle karşı karşıya gelmek istemiyor.

Facebook Comments