Saturday, September 23rd, 2023

Eski elektronik cihazlarını müzeye bağışladılar!

Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı‘nın Şelale Eğitim Parkı‘nda bulunan Teknolojinin Serüveni Sergisi çok sayıda nostaljik elektronik cihaza ev sahipliği yapıyor. İçerisinde 1930’lardan günümüze kadar birçok ürüne yer verilen sergi, bugün iki anlamlı hediye ile onurlandırıldı.

Bilgisayar, televizyon ve telefon gibi hemen her ürünü ayrı kategorilere ayırıp ziyaretçilere sunan Teknolojinin Serüveni Sergisi dışarıdan gelen desteklere açık. Vatandaşlar evlerindeki eski ürünleri sergiye bağışlayabiliyor. Dr. Şadi Yazıcı tarafından Twitter’da yapılan paylaşımlar da tüm halkın sergiyi daha da genişletebilmek adına katkı sağlamasına imkan tanıdığını gözler önüne seriyor.

Sanal müzede en çok gezilen yerler belli oldu

Dr. Şadi Yazıcı sergiye destek için teşekkür etti

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı bugün kişisel Twitter hesabı üzerinden Teknolojinin Serüveni Sergisi’ne gelen anlamlı destek için teşekkürlerini iletti. Nejat Bayındır adlı vatandaşın eski cihazlarını sergiye bağışlamasını Yazıcı şu cümleler ile paylaştı:

Nejat Bayındır Beyefendi eski cihazlarını Teknolojinin Serüveni Sergimiz için bağışladılar. Bu kıymetli destekleriyle projemize renk kattılar. Çok teşekkür ediyorum.

Gün içerisinde bir Twitter paylaşımı daha yapan Tuzla Belediye Başkanı, bu defa Veysel Ertaş adlı vatandaşa desteklerini paylaştı. Nostaljik radyo ve mini kamerasını bağışlayan Ertaş’a teşekkürlerini ise şu şekilde iletti:

Veysel Ertaş Beyefendi nostaljik radyo ve mini kamerasını teknoloji sergimize bağışladılar. Projemize verdikleri kıymetli destek için teşekkür ediyorum.

1950’lerden kalma siyah beyaz tüplü televizyonlardan 1930’lara ait radyolara, antenli ve tuşlu telefonlara kadar pek çok dikkat çekici nostaljik elektronik ürüne ev sahipliği yapan sergi, aynı zamanda 70’li yıllarda çıkan ilk kişisel bilgisayarlardan da örnekler barındırıyor. Teknolojinin Serüveni Sergisi vatandaşlardan gelen bağışların yanı sıra çoğunlukla Yazıcı’nın kendi kullandığı ya da doğrudan sergiye kazandırmak için satın aldığı ürünlerden oluşuyor.

The post Eski elektronik cihazlarını müzeye bağışladılar! appeared first on Teknoloji Haberleri – ShiftDelete.Net.

Facebook Comments