Sunday, December 3rd, 2023

Eski Samsung telefonlarınızı çıkarma zamanı geldi

Samsung, SmartThings uygulaması aracılığıyla eski Galaxy telefonunu çocuk telsizi veya ışık sensörü olarak kullanmanıza yardımcı olacak yeni bir özellik sunuyor.

Buna göre SmartThings uygulaması, akıllı bir cihaza dönüştürmek için mikrofonlar ve ses sensörleri gibi telefon sensörlerini kullanabilen SmartThings Labs adlı yeni bir işleve sahip olacak.

Samsung Galaxy SmartTag+ iki yeni özellik ile geliyor

Yedek telefonunuzu bebeğinizin yanında tutabileceksiniz

Uygulama, yapay zekayı kullanarak bebek ağlaması, köpek havlaması, kedi miyavlaması veya kapı vuruşu gibi sesleri tanımlayabilecek ve doğrudan kullanıcının akıllı telefonuna bir uyarı gönderecek. Ayrıca karşı taraf kaydedilen sesi dinleyebilecek.

Bu tamamen yeni bir işlev değil. Hatırlayacağınız üzere Apple, iOS 14 ile ses algılama uyarıları için benzer bir yetenek sunmuştu. Bununla birlikte Galaxy İleri Dönüşüm programının avantajı, yedek telefonunuzu bebeğinizin yanında tutabilmeniz olarak görülüyor.

Yeni özellik sayesinde telefonunuzu ışıklı bir monitör olarak da kullanabilir ve oturma odanızdaki aydınlatmayı kontrol etmek veya televizyonu açmak için kullanabilirsiniz. Ayrıca, SmartThing ağına bağlı diğer cihazları yönetebilirsiniz.

Bunlar yalnızca birkaç görev için kullanılan eski cihazlar olduğundan, Samsung ayrıca pil optimizasyonu için uygun cihazlara bir güncelleme de yayınlayacak.

“Galaxy Evde İleri Dönüşüm” özelliği, Android 9 veya sonraki sürümleri çalıştıran 2018’den itibaren piyasaya sürülen tüm S, Note ve Z serilerinde kullanılabilecek. Şirket, gelecekte bu programa daha fazla cihaz dahil etmeyi hedeflediğini de belirtti.

The post Eski Samsung telefonlarınızı çıkarma zamanı geldi appeared first on Teknoloji Haberleri – ShiftDelete.Net.

Facebook Comments