Friday, April 19th, 2024

ETH Fiyat Beklentileri: Ethereum Zincirlerini Kırabilecek Mi?

202 milyar doların üzerindeki piyasa değeri ile en büyük altcoin konumunda yer alan Ethereum stabil fiyat hareketlerine devam ediyor. Her ne kadar yükselen işlem ücretleri, beklenen performansın yaşanmıyor oluşu ve Bitcoin’in sürekli yeni rekorlara imza atması sebebiyle ETH rallisini engellendiği düşünülse de eninde sonunda 2.000 doların görülmesi bekleniyor.

Ethereum Fiyatı

Ethereum uzun süredir 1.600 dolar ile 1.800 dolar bandına hareket ediyor ve 2.000 dolara doğru bir ivme kazanamıyor. Son olarak ETH 13 Şubat’ta 1.874 dolar yeni bir rekor kırdı ve fiyat sonrasında yine 1.800 doların altına geriledi.

Ethereum Boğaları

Analistlere göre yeni rekorun ardından ETH boğalarının kontrolü kaybetmemesi ve fiyatın 1.600 doların altına düşmesine izin verilmemesi sebebiyle ETH’da yükseliş beklentilerinin bitmediğini düşünüyor.

Buna ek olarak büyük yatırımcıların her düşüşü bir satın alma fırsatı olarak değerlendirdikleri ve bu sebeple de bir birikim aşamasında olduğumuz ifade ediliyor. Dolayısıyla aslında piyasada hemen herkes ETH’un 2.000 dolar ve hatta 2.000 dolar kırılması sağlanırsa 3.000 dolara ulaşacağını düşünüyor.

Temel Göstergeler Güçlü

Analistlere göre ETH’daki temel göstergeler hala güçlü. Hem DeFi ekosistemindeki büyüme hem ETH 2.0 ile ilgili atılan adımlar hem de geliştiricilerin sürekli ETH işlem ücretlerini düşürmek için çalışması ETH’un fiyatını arttırabilecek pozitif gelişmeler olarak nitelendiriliyor.

Ancak yine de Ethereum fiyatının artık bir an önce harekete geçmesi gerekiyor. Çünkü analistler ETH’da boğaların tam olarak kontrolü ele alamadığı her gün temel ve teknik göstergelerin zayıflayabileceğini ifade ediyor.

Facebook Comments