Sunday, October 17th, 2021

ETH ve LTC’de Düşüş Grafikleri Hakimken XRP Yükseliş Performansı Sergiliyor!

Kripto para birimleri Salı gününe düşüş trendinde başladı. Lider kripto para birimi başta olmak üzere hemen hemen tüm kripto para birimlerinde gözle görülür düşüşler yaşanıyor.

Ethereum Fiyatı

Ethereum Pazartesi gününü 1.681 dolar seviyesinde kapattı ve Salı günü de düşüş eğiliminin devam ettiği görülüyor. Yazının kaleme alındığı an itibari ile 1.672 dolardan işlem gören Ethereum (ETH), 1.650 dolar seviyesine kadar geriledi.

Analistlere göre ETH’un yukarı yönlü ilk ana direni 1.773 dolar seviyesinde bulunuyor ve bu noktaya ulaşabilmek için öncelikle düşüş trendinin tersine dönmesi gerekiyor. Eğer düşüş trendi tersine dönerde ETH yeniden 1.800 dolarlık önemli psikolojik seviyenin üzerine çıkabilir.

Bununla birlikte satış baskısının artması halinde ETH fiyatının önce 1.623 dolarlık seviyeyi etmesi bekleniyor ve ardından düşüş 1.570 dolara kadar devam edebilir.

Litecoin Fiyatı

Yazının yayına hazırlandığı sırada Litecoin (LTC) 184 dolar seviyesinde işlem görüyor ve  piyasada yaşanan düşüşten payına düşeni almış gibi görünüyor.

Piyasa değeri bakımından en büyük 9. kripto para birimi olan LTC’nin 195 dolarlık ilk ana direnç seviyesini desteklemek için 190 dolarlık pivot seviyesinden geçmesi gerekecek. Yukarı yönlü bir hareketin başlaması halinde ise ilk direncin 203 dolarda olacağı düşünülüyor.

Bunlara ek olarak eğer piyasada genel düşüş devam ederse LTC fiyatı ilk olarak 181 dolarlık destek seviyesini test edebilir. Bu seviyenin kaybı ise 176 dolara kadar düşüşü beraberinde getirebilir.

Ripple Fiyatı

Piyasada kırmızı renk hakimken XRP’nin yeşilde olduğu görülüyor. Son 24 saat içinde yaklaşık olarak %8’lik bir yükseliş yaşayan XRP şu anda 0,56 dolardan işlem görüyor.

Analistlere göre XRP’nin karşısındaki ilk güçlü diren. 0,5880 dolar seviyesinde bulunuyor. Eğer piyasadan da destek alabilirse XRP’nin 0,60 dolarlık önemli psikolojik seviyeyi test edebileceği düşünülüyor.

Ancak XRP piyasanın bugünkü düşüşünün etkisinde kalırsa önce 0,54 doları ve ardından yine bir psikolojik seviye olan 0,50 doları test edebilir.

Facebook Comments