Saturday, January 28th, 2023

Ethereum Analizi: Bu Hafta ETH Nasıl Bir Yol Çizecek?

Geçtiğimiz hafta tüm kripto para birimleri için oldukça kötü geçti ve negatif piyasadan payına düşeni alan bir coin de Ethereum (ETH) oldu. Ethereum 20 Şubat’ta 2.042 dolar ile rekor seviyeyi gördükten sonra düşüşe geçti ve fiyat 28 Şubat’ta 1.290 dolara kadar geriledi. Peki, ETH bu hafta nasıl bir yol izleyecek?

Ethereum’da Önemli Seviyeler

1.290 dolara kadar geri çekilen Ethereum yazının yayına hazırlandığı sırada 1.400 doların üzerinde işlem görüyor ve analistlere göre bu durum Pazartesi için iyi bir başlangıç sayılabilir. Ancak eğer BTC’deki yukarı yönlü ivme devam etmez ve günün ilerleyen saatlerinde yeni bir düşüş başlarsa ETH’un da yönünü aşağı çevireceği düşünülüyor.

Analistlere göre şu an için ETH’da oluşan teknik göstergeler ETH fiyatının yeniden 2.000 dolara kadar yükselmesini destekliyor. Bununla birlikte hafta içinde 1.550 ve 1.600 dolarlık seviyelerin önemli direnç seviyeleri olarak işlem görebileceği düşünülüyor. Bu seviyelerin üzerine doğru bir kırılmanın ise 1.800 dolara kadar hızlı bir artışa yol açabileceği düşünülüyor.

Bunlara ek olarak 1.440 doların önemli destek seviyesi olduğunu dile getiren analistler ETH’da şu an volatilitenin yüksek ve trendin yükseliş yönlü olduğunu dile getiriyor.

Ethereum ve Binance Coin Savaşı

Binance Coin’in (BNB) Şubat ayındaki yükselişinin ardından BNB’nin Ethereum’u geride bırakıp bırakamayacağı üzerine tartışmalar oluşmaya başladı. Bu tartışmaların ardından Ethereum maksimalistleri Binance Chain ağına saldırmaya başladı ve işler çirkin bir hal aldı.

Bununla birlikte BNB’nin ETH’u piyasa değeri bakımından geçip 2. sıraya yerleşebilmesi için aradaki yaklaşık olarak 130 milyar dolarlık piyasa değeri farkını kapatması gerekiyor. Dolayısıyla eğer gelecekte bir gün BNB, Ethereum’u geçecekse bile bu yakın gelecek gibi görünmüyor.

Facebook Comments