Friday, February 23rd, 2024

Ethereum Analizi: ETH 1.700 Doları Ne Zaman Geçecek?

Piyasa değeri bakımından en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum (ETH) son günlerde oldukça pozitif bir grafik çiziyor. Analistler ise ETH’da hala yükseliş için alan olduğunu ve fiyatın daha üst seviyeleri göreceğini düşünüyor.

Ethereum Fiyatı

Ethereum, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1.697 dolara ulaştıktan sonra kısa vadeli bir aşağı yönlü bir düzeltme başlattı. Bu düzeltme esnasında her ne kadar 1.650 ve 1.620 dolarlık önemli destek seviyelerinin altı görülmüş olsa da ETH’un hala güçlü bir şekilde gözlerini yukarı diktiği görülüyor.

Bunlara ek olarak Ethereum şu anda 1.600 doların ve 100 saatlik basit hareketli ortalamanın oldukça üzerinde işlem görüyor. Analistlere göre ETH 1.655 dolarlık önemli direnci kırmasının ardından 1.700 dolarlık seviyeyi test etmek için harekete geçebilir.

Analistler, Ethereum’un 1.655 ve 1.660 dolarlık seviyeleri aştıktan sonra yeni bir boğa koşusu başlatabileceğini düşünüyor. Bu durumda bir sonraki önemli seviye 1.700 dolar açıldıktan sonra en güçlü diren 1.735 dolarda olabilir.

Ethereum’da Kritik Seviyeler

Her ne kadar analistler ETH fiyatında bir yükselişin şu an için düşüşten daha olası olduğunu düşünse de her zaman aşağı yönlü grafik olasılığı bulunuyor.

Yapılan açıklamalar göre eğer 1.600 dolardaki destek kaybedilirse bir sonra destek seviyesi 1.555 dolarda oluşacak ve bu desteğin kaybı da 1.500 doların altının görülmesine sebep olabilir.

Tüm bunlara bakıldığında yükseliş grafiklerinde ETH için 1.660 doların ve düşüş grafiğinde de 1.550 doların oldukça kritik seviyeler olduğu görülüyor. Bunlara ek olarak analistler Ethereum’un bir süre konsolide olma ihtimali olduğunu ve bu durumda yatırımcıların sakin kalmalarının önemli olduğunu ifade ediyor.

Facebook Comments