Saturday, September 23rd, 2023

Ethereum, EOS, IOTA, Enjin Coin Teknik Analizi – 20 Mart 2021

Ethereum (ETH), mevcut fiyat kanalındaki hareket belirsiz gözüküyor. ETH’nin yükselen grafiği 1853 dolar olan direnç noktasına çarptı. EOS, %38.2 Fibonacci seviyesinin geri alınmasıyla güçlü bir yükseliş ivmesine girmiş olabilir. IOTA fiyatı yatay bir düzlemde işlem görüyor. ENJ fiyatı destek noktasına tutunmaya çalışıyor.

Ethereum (ETH)

Ethereum (ETH), yaklaşık bir haftalık süre boyunca 1732 dolar ila 1853 dolar arasında işlem gördü. 4 saatlik grafikte, Ethereum’un bir sonraki tüm zamanların en yüksek seviyesini denemeden önce bir birikim döneminde olduğunu görüyoruz. Boğalar ETH fiyatını yukarı çekmeye çalışsalar da bu hareket ayılar tarafından reddedildi. OBV keskin bir düşüşü gösterdi. ETH fiyatı 1940 dolar seviyelerini görmesinin akabinde satış baskısına maruz kaldı. Haberimizin hazırlandığı sırada MACD göstergesi nötr seyrediyor. Önümüzdeki birkaç seansta, ETH’de yükseliş hareketi görülebilir. Bir sonraki kırılmanın gerçekleşmesi içinse 24 saatlik işlem hacimlerinde artış gerekebilir.

EOS

Müthiş Osilatör indikatörü, EOS fiyatında %50 Fibonacci geri çekilme seviyesi aşılarak, satın alma baskısını gösterdi. EOS geçtiğimiz aydan bu yana %9 fiyat düşüşü kaydetti. Mevcut fiyat hareketi yükseliş trendi için önem arz ediyor. Başarılı bir kırılma EOS fiyatını, yaklaşık bir aydır görülmeyen bir seviye olan 4.4 dolar seviyelerine götürebilir.

RSI, 60 seviyesiyle piyasada yükseliş gücünü gösterdi. Ancak EOS’ta 24 saatlik dilimde düşen hacim kafaları karıştırdı.

IOTA

ADX göstergesi 10’un biraz üstü seviyesiyle zayıf bir trendi işaret etti. IOTA fiyatı son 24 saatte 1.33 dolar ila 1.44 dolar arasında işlem görüyor. Haberimizin yazıldığı sırada IOTA fiyatı yükseliş eğiliminde seyrediyor. Stokastik RSI, endeks üst bölgeye dokunduğu için bazı aşırı alım koşulları gösterdi. Boğalar 200-SMA seviyesinin altında bir hareket ivmesi konusunda dikkatli olmalıdır. Aksi takdirde IOTA fiyatında düşüş trendi başlayabilir.

Enjin Coin (ENJ)

Enjin Coin (ENJ) aşırı satış bölgesine girdi. ENJ fiyatı tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 3.1 dolara ulaşmak için önemli bir nokta olan 2.43 dolar destek seviyesinde tutunmaya çalışıyor. Bu destek seviyesi korunamazsa ENJ fiyatı 2.20 dolar seviyesine kadar düşebilir. Müthiş Osilatör indikatörü düşüş trendini işaret etti. Haberimizin hazırlandığı sırada ENJ fiyatı destek noktasını kaybedebilir. Böyle bir harekette ise muhtemel destek seviyeleri 2.20 dolar ve sonrasında 1.92 dolar olarak kaydedilebilir.

Facebook Comments