Monday, January 30th, 2023

Ethereum (ETH), Algorand (ALGO), Neo (NEO) Yorum: Hedefine İlk Hangisi Ulaşacak?

Bitcoin’in (BTC) bugün yaşadığı 2.000 dolarlık sert düşüş piyasayı etkilese de şu an her şey yolunda gitmeye devam ediyor. Ethereum fiyatının yeniden tüm zamanların rekor seviyesine ilerlemesi ile bir süredir durgun olan Litecoin’in (LTC) yükselişe geçmesi, bunun en büyük işaretlerinden. Uzmanlar ise şu an için özellikle ETH, ALGO ve NEO üçlüsüne odaklanmış durumda.

Ethereum Yorum: ETH Fiyatı Nerede Duracak?

Ethereum aslında altcoin boğasında en sessiz duran kripto paraların başında geliyor. Neredeyse haftalarca 1.200 dolar seviyesinde sıkışıp kalan ETH, daha sonra 1.500 dolarda ve şimdi de 1.800 dolarda sıkışıp kaldı.

ETH fiyatının bu durgunluğu ise an itibarıyla bitmiş olabilir. Adeta yerinde sayan ETH, basın saati itibarıyla yeniden tüm zamanların rekorunu kırarak yükselişe geçti. Uzmanlara göre ETH fiyatının bu yükselişini devam ettirmesi ile ilk hedefi 2.000 dolar, daha sonra 2.200 dolar ve son olarak tüm zamanların rekorunun %100 üzerine denk gelen 2.800 dolar olacak.

Algorand, Rekor Bir Rallinin Eşiğinde Olabilir

ALGO Coin, altcoinler arasında aynı ETH gibi geride kalanlardan birisi olarak görülüyor. Son 30 gün içerisinde %325 yükseliş elde eden ALGO’nun grafiğine bakıldığında ise hala gidecek çok yeri olduğu net bir şekilde görülmekte.

ALGO/USDT

ALGO sadece BTC bazında değil aynı zamanda USD bazında da tüm zamanların rekorundan bir hayli uzak. Analistler ise ALGO/USD analizinde özellikle 1,43 doların kırılmasından sonra hedefin 3,5 dolar olduğuna vurgu yapmakta. ALGO’nun Twitter üzerindeki etkinliğinin ciddi bir şekilde artması da bunun FOMO’sunun devam edebileceğine işaret ediyor.

NEO Fiyatı Harekete Geçti: 93 Dolar İlk Hedef Olabilir mi?

Çin yeni yılı öncesinde ciddi bir yükseliş elde eden NEO, basın saati itibarıyla 37 dolardan işlem görüyor. NEO, son 30 günde sadece %70 yükseliş elde etti ve hala 40 dolar bandının altından işlem görüyor.

NEO/USD teknik analizine göre 45 dolar direncinin kırılması, 93 dolara kadar hiçbir engel olmadan yükseliş yaşanmasını sağlayabilir. Çin yeni yılı sonrasında Çinli yatırımcıların yaratacağı alış baskısının ise kısa sürede 93 dolar hedefini mümkün kılması beklenmekte.

Not: Burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİR

Facebook Comments