Monday, May 23rd, 2022

Ethereum (ETH) Balinası Bu Token’dan Yearn.Finance (YFI) Performansı Bekliyor

Sektörde devasa ERC20 token’leri ile tanınan bir Ethereum balinası, çok bilinmeyen bir kripto varlığının gelecekte yearn.finance (YFI) performansı sergileyebileceğini düşünüyor.

Bu Token’a Dikkat

0x_b1 olarak bilinen anonim yatırımcı, yAxis’in (YAX) rakip yearn.finance’ın merkezi olmayan finans (DeFi) hizmetleri konusunda şekillenirken değerinde fırlama yaratabileceğini düşündüğünü dile getirdi.

yAxis ile ilgili henüz hiçbir haber çıkmadığına dikkat çeken yatırımcı, fiyatın 4 kata kadar yükselmesinin oldukça kolay olduğunu ifade etti. Bununla birlikte yAxis’in topluluk odaklı olduğunu belirten yatırımcı, projenin DeFi sektörüne de farklı bir bakış açısı getireceğini düşünüyor.

yAxis Nedir?

yAxis, pasif yatırımcıların çok az çabayla DeFi ekosisteminden maksimum getiri elde etmelerine yardımcı olmak için tasarlanmış bir meta getiri toplayıcıdır. Protokolün merkezi olmayan otonom organizasyonu (DAO), bir temel varlıktan diğerine dönüştürme sırasında kasa para çekme ücretleri, piyasa duyarlılığı ve fiyat ve kayma ücretleri gibi çeşitli faktörleri hesaba katarken en iyi getirileri belirliyor.

Bununla birlikte projenin yerel yönetim token’ı YAX‘in hiçbir değeri olmaması amaçlanıyor. Ancak protokolün DAO’su sayesinde YAX sahipleri kullanıcı karlarından pay almak için oy kullanabilir.

yAxis Yükseliş Grafiği

Bunlara ek olarak YAX’ın şu anda bir yükseliş grafiği çizdiği görülüyor.

1 ay içinde 5.84 dolar seviyesinden yükselişe geçen ve 30 dolarlık önemli seviyeyi geride bırakan YAX’ın yükselişi piyasaya hareketleri ile devam edebilir.

Ancak bu noktada yeni kripto para birimlerinin daha volatil olabileceğini ve yatırımcıların dikkatli olmaları gerektiğini de belirtmek gerekiyor.

Facebook Comments