Monday, April 15th, 2024

Ethereum (ETH), Binance Coin (BNB) ve ADA Coin Rekabetinde Kazanan Kim Olacak?

Bitcoin’in (BTC) yaşadığı sert düşüş Ethereum da dahil neredeyse bütün altcoinleri sert etkiledi. Kripto para piyasasının toplam değeri bu düşüş ile yeniden 1,5 trilyon doların altına sarkarken en sert darbeyi ise altcoinlerin yediği görülüyor.

ETH/USD Yorumları

Özellikle büyük bir bilinmezin içerisinde bulunan Ethereum (ETH), madencilerle geliştiricilerin karşı karşıya gelmesinden dolayı düşmeye devam ediyor. ETH/USD işlem çifti son 7 gün içerisinde %21 değer kaybetti ve 1.528 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Ethereum için yüksek işlem ücretlerinin devam etmesi, Cardano, Polkadot ve BNB gibi kripto paralarla ağların ilgi çekmesini sağlıyor. ETH/USD için 1.200 dolar altı bir kapanış ise sert düşüşe davetiye çıkartacaktır. Öte yandan ETH fiyatının yeniden 1.800 dolar üstüne çıkması, her şeyi geri sarabilir.

Binance Coin Yerini Kaybetti

Binance Coin (BNB) ise üçüncülüğünü bir başka Ethereum rakibi olan Cardano’ya kaptırdı. 340 dolara kadar iğne atan BNB fiyatı, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 235 dolardan işlem görmekte. Son 7 gün içerisinde hala %20 yükselişini koruyan BNB için kritik seviye ise 260 dolar.

BNB/USD 260 doların üzerinde günlük kapanış yaparsa fiyatın yeniden 300 doları zorlaması bekleniyor. BNB fiyatının 200 dolarda tutunamaması ise 100 dolara kadar birçok desteğin geçilmesine yol açabilir.

ADA, Yükselişte Hız Kesmiyor

ADA Coin ise bu haftanın en çok yükselen altcoinlerinden birisi oldu. ADA fiyatı piyasanın kan ağladığı anlarda bile tüm zamanların rekoruna çıktı.

ADA, son 7 gün içerisinde %33, son 24 saat içerisinde ise %6 yükseliş kaydederek top 10’daki yerini sağlamlaştırdı. Bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla ADA fiyatı 1,22 dolardan işlem görüyor ve tüm zamanların rekorundan yaklaşık %7 geriledi.

ADA için kritik tarihin ise 1 Mart olduğu biliniyor. 1 Mart tarihinde Cardano ağına akıllı kontrat desteği getirecek güncelleme hayata geçirilecek. Bu da ADA fiyatının düşen piyasada bile yükselmesini sağlıyor. Öte yandan Ethereum fiyatının düşüşünün de rakip projelerin yükselişinden kaynaklandığı söylenebilir.

ETH ve ADA İçin Kritik Dönem

ETH fiyatı 2.000 doları gördükten sonra BTC fiyatının da etkisi ile devamlı düşerken, ADA, DOT ve BNB gibi kripto paralar pazar payı çalmaya da devam etmekte. ETH için bugün bir araya gelen geliştiricilerin ise bu düşüşe bir dur demesi bekleniyor.

Facebook Comments