Tuesday, April 16th, 2024

Ethereum (ETH) Fiyat Tahmini: Ünlü Fon Yöneticisi, Kısa Vadeli ETH Hedefini Duyurdu

Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum(ETH), yaşadığı kısa süreli konsolidasyon sonrasında yeniden yükseliş kanalına girdi.

Ethereum Rakipleri Geriye Düşmeye Başladı

Aslında Ethereum fiyatının yaşadığı bu konsolidasyonun ana sebebi teknikten çok temel analize dayanmakta. Cardano, Binance Coin, Polkadot ve bunun gibi birçok Ethereum rakibi projenin son dönemde önemli gelişmelere imza atması, ETH’nin hızının yavaşlamasına yol açtı. Özellikle Binance Coin’in kendi ağı Binance Smart Chain bazında yaptıkları, yatırımcıları BSC ağına yönlendirdi.

Bu esnada güç kaybeden ve genel düşüş trendi ile de 1.200 dolara kadar çekilen Ethereum ise geliştiricilerin attığı adımlarla eski seviyesine döndü. EIP-1559’un kabul edilmesi ve temmuz için planların başlaması, fiyatı anında harekete geçirdi. Son 24 saat içerisinde %5 değer kazanan ETH, 7 günlük grafikte ise %15 yükseliş elde etti. ETH fiyatı bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla ise 1.894 dolar seviyesinden işlem görmekte.

ETH/USD Teknik Analizi

ETH/USD işlem çiftinin 1.900 dolar bandında gidip gelmesi de yükseliş formasyonunun devam ettiğini göstermekte. Uzmanlar ise Ethereum fiyatının bu yeni yükseliş dalgası ile direkt olarak Bitcoin’in peşinden gideceğini düşünüyor.

MoonRock Capital kurucu ortağı ve yöneticisi Simon Dedic, iddialı tahminlerde bulunan isimlerden sadece birisi oldu. Dedic, daha önce yaptığı 2.000 dolarlık ETH birim fiyat tahmininden sonra şimdi ise hedef yükseltti. ETH fiyatının önümüzdeki hafta 2.500 doları göreceğini vurgulayan Dedic, altcoinlerin de ETH ile beraber yükseleceğini ifade etti.

Ethereum İçin Yükseliş Beklentisi Arttı

Dedic’in tahminine ek olarak The Moon da konu hakkında oldukça olumlu bir açıklamada bulundu. The Moon yani Carl Martin, Ethereum teknik analizinde oluşan fincan ve kulp formasyonu ile beraber hedefin 2.500 dolar olduğunun altını çizdi. Ethereum fiyatının 2.500 doları zorlayacağını düşünen bir diğer isim ise Scott Melker oldu.

Scott Melker, ETH/BTC işlem çiftinde yeni bir kırılma yaşanabileceğini belirterek talebin arttığını vurguladı. Özellikle EIP-1559’un hayata geçirilecek olması işlem ücretleri konusunda inanılmaz bir değişimi beraberinde getirebilir ve fiyat bunu takip edebilir. ETH fiyatının 2.000 doların üzerine yeniden çıkması ise büyük bir kırılımın gerçekleşmek üzere olduğunu gösteriyor olabilir.

Facebook Comments