Sunday, December 3rd, 2023

Ethereum (ETH) Fiyatı Çakıldı: ETH Yatırımcılarını Bundan Sonra Ne Bekliyor?

Lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) neredeyse %20 düşüş yaşaması, altcoinleri de en az bunun kadar kötü etkiledi. Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum (ETH), tüm zamanların rekorunu kırdıktan sonra bunun keyfini çıkartamadı ve sert bir düşüş yaşadı.

Ethereum Kritik Desteğin Altına Geriledi

1.440 dolara kadar yükselen ETH, daha sonra ise BTC’nin fiyat hareketi nedeniyle 1.200 dolar altına geriledi. Bitcoin’in 28.800 doları gördüğü anlarda 1.100 doların bile altına gerileyen ETH, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla ise 1.170 dolar seviyesinden işlem görüyor ve 1.100 dolar desteğinin üzerine çıkmayı başardı. Buna rağmen uzmanlar Ethereum için tehlikenin devam ettiğini düşünmekte.

Ethereum fiyat

ETH/USD teknik analizine bakıldığında fiyat için buradan sonra kritik 3 destek bulunduğu görülüyor. ETH fiyatının 1.170 doların altına inmesinin devamında 950 dolar, bunun sonrasında 900 dolar ve son olarak 830 dolar kritik destek rolü oynayabilir. Özellikle 950 dolar seviyesinin daha önceki düşüşler de güçlü bir destek rolü üstlendiği ve düşüşü engellediği biliniyor.

ETH İçin Dikkat Edilecek Seviyeler

ETH fiyatının 950 doların altına inmesi ise 830 d0lar desteğinin de düşüşü engelleyememesine neden olabilir. Olası bir dönüş yaşanması durumunda ise yatırımcıların takip etmesi gereken önemli ilk seviye 1.420 dolar olacaktır. 1.420 dolar üzerinde kırılma yaşanana kadar ETH fiyatının her an geri dönme ve düşüşe geçme ihtimali bulunuyor.

Günlük grafikte 20 EMA seviyesine göre de ETH fiyatının 1.200 dolar üzerinde kalması, satış baskısını bir nebze de olsa azaltabilir. 1.170 dolar seviyesi ise ETH için büyük bir belirsizlik getiriyor. 24 saat içerisinde görülecek hareketlilik ile ise ETH fiyatının yönü net bir şekilde görülebilir. Şu an için ayılar ise daha etkili ve düşüş daha muhtemel gözükmekte.

Facebook Comments