Sunday, December 10th, 2023

Ethereum (ETH) Fiyatı Tüm Zamanların Rekorunu Tazeledi: İşte Kritik Seviyeler

Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum (ETH), rekorunun tadını çıkartamadan sert bir düşüş yaşamıştı. ETH/USD işlem çifti şimdi ise yeniden önemli bir yükseliş yakalayarak 1.400 dolar seviyesinin üzerine çıktı. Tüm zamanların rekorunu 1.450 dolar ile tazeleyen Ethereum’un toplam piyasa değeri de 163 milyar dolara kadar çıktı.

Ethereum Artık Rekor Seviyenin Üzerinde

Ethereum artık fiyat keşfi seviyesinde ve üzerinde hiçbir direnç bulunmuyor. 2018 yılındaki rallide bazı kripto para borsalarında 1.500 dolara kadar yükselen ETH, yine bu seviyelere kadar biraz zorlanabilir. Bunun üzerinde ise ETH fiyatını durdurabilecek borsalara özel ayrı bir direnç bile bulunmuyor.

Bloqport tarafından yayınlanan verilere bakıldığında içerisinde 0,1 veya daha fazla ETH bulunduran cüzdanların sayısı tüm zamanların rekorunu kırdı. Buna ek olarak balinaların yani 10 ve daha fazla ETH sahibi olanların sayısında da tüm zamanların rekoru tazelendi. Ethereum 2.0 kontratına gönderilen fonların değeri, ETH’nin gerçekleşmiş fiyatı ve toplam piyasa değeri de tüm zamanların rekorunu kıranlar arasında yer alıyor.

Ethereum İçin Her Şey Yolunda

Ethereum için şu an neredeyse her şey olumlu gözüküyor ve beklenen yükseliş gerçekten oldukça hızlı gerçekleşebilir. Ethereum’un fiyatının yükselişinin arkasında ise Bitcoin’e yükseliş getiren sebebin aynısı yer alıyor olabilir. Borsalardan binlerce ETH çekiliyor ve bu durum ETH için likidite krizine işaret ediyor.

ETH daha az bulunmaya başlandıkça ve yatırımcılar bunu uzun vadeli yatırım için cüzdanlarına çektikçe, borsalarda satılabilecek ve fiyatı aşağıya çekecek fonların miktarı da azalıyor. Alınan ETH’lerin büyük bir kısmı ise uzun vadeli yatırım için soğuk depolama cüzdanlarına gönderiliyor.

Facebook Comments