Friday, February 23rd, 2024

Ethereum (ETH) Fiyatının Yükselişinin Arkasındaki Sebep Ne?

Ethereum (ETH) fiyatı bugün yeni bir tüm zamanlar rekoruna imza attı ve 1.573 dolara ulaştı. ETH’un yeni bir rekora imza atması uzun zamandır bekleniyordu ve bundan sonraki hedefin 1.800 dolar olduğu düşünülüyor. Analistlerin ve yatırımcıların çoğu ETH’un yükseliş hareketini daha yeni başlattığını düşünüyor.

Grayscale Yatırımlarıyla Hedef 1.800 Dolar

Ethereum’un fiyat yükselişi, Grayscale Ethereum Trust’ın (ETHE) yeni yatırımlar yapması ve 25.000 adet ETH almasını izlemiş gibi görünüyor. Bybt.com’daki verilere göre, en son satın alma işlemi ile yalnızca son 12 saat içinde, ETHE’nin toplam değeri milyar doların üzerine çıktı 2,96 milyon ETH’ye yükseldi.

Yeni ETH Adresleri

Fiyat yükselişine ek olarak ve ETH’daki işlem ücretlerinin artmasına rağmen özellikle bireysel yatırımcıların hala Ethereum aldıkları görülüyor. On-chain veri sağlayıcısı Santiment’in verilerine göre, yeni ETH adreslerinin sayısı Ethereum için yükseliş sinyali olabilecek seviyede artmaya devam ediyor.

Bununla birlikte Ethereum’daki işlem ücreti yükselmeye devam ederken madenciler şu anda oldukça iyi zamanlar yaşıyor. Glassnode’un da belirttiği gibi Ocak ayında Ethereum’da 325 milyon dolarlık ciddi bir işlem ücreti ödendi ve bu rekor bir önceki rekoru ikiye katlamış oldu. Bit önceki rekor ise Eylül 2020’de görülmüştü.

Ethereum Fiyatı

Ethereum fiyatı uzun bir süre 1.300 dolar ile 1.400 dolar arasında konsolide olduktan sonra 1.400 doların üzerindeki yolculuğunu başlattı ve 1.500 dolar üzerine çıkarak yeni rekora imza attı.

Analistler ETH’un kısa vadede bir geri çekilme yaşayabileceğini ancak orta ve uzun vadede yükselişin devam edebileceğini düşünüyor. Bu sebeple düşüşler esnasında yatırımcıların sakin kalması tavsiye ediliyor.

Facebook Comments