Friday, February 3rd, 2023

Ethereum (ETH) Kritik Eşiği Aştı: ETH Fiyat Hedefi Tazelendi

Bitcoin’in (BTC) olumsuz gidişatından etkilenen Ethereum (ETH), sert bir düşüş ve konsolidasyon süreci sonrasında yeniden yükselişe geçti. Ethereum’un şu an boğa koşusuna yeniden başladığı ve kalan ralliyi devam ettirdiği görülüyor.

Ethereum Fiyatı Yeniden Destek Üzerine Çıktı

Ethereum (ETH) fiyatı bugün itibarıyla yeniden yükselişe geçti ve hedef olarak 2.000 doları gözüne kestirdi. Bitcoin trendinin tersine dönmesinden sonra Ethereum’un da yeniden 1.500 doların üzerine çıktığı görülmekte. Ethereum fiyatı 1.475 dolar destek seviyesinin üzerine çıktıktan sonra hedef büyüttü ve önce 1.565 doları, daha sonra ise 1.600 dolar direncini kırdı. ETH/USD işlem çifti için bunun devamında ise 1.800 doları direnç noktası kritik öneme sahip.

eth usdt

Ethereum fiyatının 1.200 dolara değip yeniden yükselişe geçmesi ise şişen birçok indikatörün eski haline dönmesini sağladı. Bu da hem korku ve açgözlülük endeksi hem de RSI açısından oldukça olumlu. Mart ayının ilk haftasında sert çekilen ETH için 2.000 dolar öncesi ilk durak ise 1.750 dolar olacaktır.

ETH/USD Teknik Analizi

Tanınan kripto para analisti Cactus, konu hakkında yaptığı açıklamada 1.750 doların yeniden test edileceğini belirtti. Buranın test edilmesinden sonra 1.600 dolara yeniden düşüş bekleyen analist, 2.000 doların ise kaçınılmaz olduğunu düşünüyor.

Aslında sadece teknik analiz değil, aynı zamanda farklı indikatörler de ETH için yükseliş sinyali veriyor. Bitcoin ve Ethereum arasındaki korelasyon 0,88 seviyesine ulaştı. Bu da Ethereum’un aslında Bitcoin’in yükselişini takip edebileceğini göstermekte. Goldman Sachs’in Bitcoin için verdiği olumlu haberden sonra BTC/USD işlem çiftinin 51.000 dolar üzerini görmesi, tahmin edildiği gibi ETH’yi 1.600 dolar üstüne taşıdı.

ABD’den Gelecek Kötü Habere Dikkat

Ethereum fiyatının bu korelasyon bağlantısı sayesinde ise yeniden 2.000 dolara yükselmesi bekleniyor. Ethereum fiyatının yükselişinin önündeki en büyük engel ve risk ise ABD’den gelecek hamleler olarak görülmekte. ABD’nin hazine tahvillerinde faiz artışı gerçekleştirmesi piyasayı derinden etkiledi. Bitcoin ile olan korelasyon ise benzer bir haberden en çok ETH’nin etkilenmesine yol açabilir.

Ethereum yatırımcıları ise Cardano, Polkadot ve Binance Coin gibi rakip projelerin elde ettiği tanınmadan rahatsız gibi gözükmekte. Eğer Ethereum bunların dışında önemli bir teknik gelişme duyurursa bu da fiyatta patlama etkisi yaratabilir.

Facebook Comments