Sunday, November 28th, 2021

Ethereum (ETH), Litecoin (LTC) ve Ripple (XRP) Teknik Analizi – 3 Şubat 2021

Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum (ETH), şubat ayına rekorla başladı. ETH fiyatı uzun süre 1.360 dolar seviyesinde konsolidasyon yaşadıktan sonra 1.549 dolara kadar çıkarak tüm zamanların rekorunu kırdı. Kripto para piyasasının geneli de bu rekorla beraber yeniden hareketlendi.

Ethereum Teknik Analizi

ETH fiyatı 1.549 dolara kadar yükselse de burada tutunamayıp yeniden 1.450 dolar seviyelerine kadar geriledi. ETH/USD teknik analizine bakıldığında kritik direncin 1.555 dolar noktasında yer aldığı görülüyor.

Ethereum fiyatı 1.520 dolar seviyesindeki destekte tutunmayı başarırsa üst noktayı test ederek kırabilir. Ethereum fiyatı bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 1.525 dolardan işlem görüyor ve son 24 saat içerisinde %11,5 yükseliş elde etti. Buna karşılık Bitcoin’in sadece %7 yükselmesi, ETH’nin yarışı önde götürdüğünü gösteriyor.

eth/usd

Litecoin’in Yükselişi Sürecek mi?

LTC fiyatı kısa süre önce %7,65’lik yükseliş elde etse de piyasanın yatay seyrine katıldı. Bu yatay seyir ise çok uzun sürmedi. 142 dolar seviyesine kadar ulaşan LTC, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla ise 24 saat içerisinde %15 yükseliş elde ederek 153 dolara kadar çıktı.

LTC fiyatı için 142 dolar önemli bir destek rolü üstlenmekte. Bu seviyenin altına inilmediği sürece LTC/USD işlem çiftinin güvende olacağı söylenebilir. Yükseliş yönlü bakıldığında ise 162 dolar ile 168 dolar seviyeleri kesinlikle kritik dirençler olarak ön plana çıkmakta. LTC fiyatının 168 doların üzerine çıkması ise 220 doların kapılarını aralayacaktır.

XRP Fiyatındaki Sert Düşüş Geçici mi?

XRP kesinlikle bu haftaya damga vuran bir kripto para birimi oldu. Uzun süredir yerinde sayan ve hareketsiz kalan XRP, bir anda 0,70 dolara kadar çıkarak 2021 yılının rekorunu kırdı. XRP fiyatının yükselişi kadar düşüşü de hızlı oldu ve fiyat bir anda 0,30 dolar bandına geriledi.

Bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 0,38 dolardan işlem gören XRP, 0,35 dolar desteğine tutunuyor. Bu desteğin kaybolması durumunda ise fiyatın yeniden 0,27 dolar seviyelerine kadar gerilemesi beklenebilir.

XRP/USD işlem çiftinin yukarı yönlü grafiğine bakıldığında ise 0,42 doların kritik olduğu görülmekte. MACD ve RSI indikatörleri ise XRP’nin yükselişinin devam edebileceğine işaret ediyor. XRP fiyatının nihai direnci ise 1 dolar olacaktır.

Facebook Comments