Wednesday, October 4th, 2023

Ethereum (ETH), Ripple (XRP) ve Polkadot (DOT) Teknik Analizi

Ethereum (ETH) fiyatı 1800 dolarlık kritik direnç noktasını kırabilirse 2000 doları görebilir. Ripple (XRP) fiyatı konsolidasyon dönemine girebilir. Polkadot (DOT) tüm zamanların en yüksek seviyesini görebilir.

Ethereum (ETH)

Ethereum (ETH) fiyatı işlem gördüğü paralel kanaldan çıkıp 1800 dolarlık direnç seviyesini kırmaya çalışıyor. IOMAP göstergesi, 2000 dolara kadar beklenen yükselişi doğruladı. Ethereum boğaları yükseliş trendini beslemeye devam ediyor. ETH, 100 SMA direnciyle mücadele ediyor. Alım satım işlemleri bu seviyenin üzerinde seyrederse, ETH fiyatı daralan paralel kanaldan sıyrılıp yukarı yönlü fiyat kırılması görebilir. Bununla beraber piyasada satın alma baskısı hakimiyeti görülürse ETH fiyatı 2000 doları görebilir. Öte yandan ETH 100 SMA direnç noktasını kıramazsa, bir geri çekilme yaşayabilir. Bu çekilme 1700 dolara kadar sürebilir. Bu seviye büyük kayıpları önlemek için oldukça önemlidir. Aksi halde ETH fiyatı 1540 dolarlık ana destek noktasına sarkabilir. Ancak Ethereum 1800 dolar seviyelerinde seyrederek olası bir yukarı yönlü kırılmayı bekliyor.

Ripple (XRP)

Dört saatlik grafik verilerine göre XRP %61.8 Fibonacci seviyesinin üzerinden destek alanı ararken boğalar fiyatı 0.60 dolara çekmeye çalışıyor. MACD indikatörüne göre kısa vadede XRP fiyatı konsolidasyon dönemine girebilir. XRP, hafta sonu seansında 0.55 dolarlık destek seviyesinde tutunmayı başardı. Yoğun satış baskısından dolayı XRP fiyatı henüz 0.60 dolar seviyesini göremedi. Zincir içi ölçümlerinin zayıflaması XRP için önemli sorun teşkil ediyor. Bu bağlamda XRP’de ağ büyümesinin yavaşlaması ayı piyasası olarak yorumlanabilir.

Polkadot (DOT)

Polkadot (DOT) geçtiğimiz hafta yaşadığı kayıpların ardından toparlanıyor. Dört saatlik grafikte DOT verileri 50 SMA’nın üzerine çıktı. Diğer kripto para birimleriyle birlikte altcoin partisine katılan DOT tüm zamanların en yüksek seviyesini görebilir. DOT önümüzdeki seanslarda kademeli bir yükseliş kaydederek 40 dolar seviyelerini görebilir. DOT’un teknik seviyeleri artış eğilimini doğruluyor. Diğer taraftan 36 dolar seviyelerindeki izdiham 40 dolar yolculuğuna engel olabilir. DOT bu seviyede reddedilirse, 30 doların altına düşebilir. DOT’un 27 dolar olan ana destek noktasında tutunması gerekiyor. Bu bağlamda, DOT’un 50 SMA üzerinde tutunması, yükseliş trendini sürdürmek ve kayıplardan uzak durmak için gereklidir.

Facebook Comments