Saturday, February 24th, 2024

Ethereum (ETH) Sonrasında Sıra Cardano’da: ADA Coin Neden Yükseliyor?

Ethereum (ETH) tüm zamanların rekorunu kırdı ve yükselişin devam edeceğine dair teknik grafikte önemli sinyaller verdi. Herkes Ethereum ve Doge fiyatlarına odaklanmışken öte yandan yükselen Cardano (ADA) ise kısa süre önce önemli bir direnç noktasını geride bıraktı.

ADA 0,50 Doları Gördü

ADA, bugün itibarıyla 0,50 dolar seviyesinin üzerine kadar çıkarak toplam piyasa değerine göre en büyük altıncı kripto para birimi sıralamasını ele geçirdi. Son 7 gün içerisinde %44 yükseliş elde eden ADA, 24 saat içerisinde ise %22 yükseliş kaydetti.

ADA fiyatının DOT ile birlikte yükselmesi ise aslında genel bir duruma işaret ediyor. Şu an için top 10 altcoinin neredeyse hepsi son 24 saat içerisinde yükseliş elde etti ve etmeye de devam edecek gibi gözüküyor. Bu durum, altcoin sezonu olarak bilinen döneme işaret etmekte. Altcoin sezonunda bütün altcoinlerin 3-5x elde etmesi beklenirken bunun belirli bir süreçte gerçekleşebileceği biliniyor. Ancak ADA için altcoin sezonundan farklı bir sebep de bulunuyor.

ADA Coin Neden Yükseliyor?

2018 yılından beri ilk defa 0,50 doların üzerine çıkan ADA, önemli bir güncellemeden güç almış olabilir. Kısa süre önce Shelley ana ağını hayata geçiren Cardano ekibi 4 Şubat tarihinde ise Mary hard forkunu başarıyla tamamladı. Hala test ağı sürecinde olan Cardano’nun Canary ağının Mary hard fork’u oldukça önemli bir gelişme olarak görülüyor.

CEO Charles Hoskinson da konu hakkında bir tweet atarak Ouroboros Omega’nın neler yapabileceğini ve yol haritasını yayınladı. Bütün bunlar da tahmin edilebileceği gibi ADA üzerine yoğun bir ilgi olmasına kapı araladı. ADA fiyatının 2018 boğa sezonunda 1 doların üzerine çıkması ise bu gidişle benzer bir durum yaşanabileceğine işaret ediyor.

Facebook Comments