Saturday, September 23rd, 2023

Ethereum (ETH) ve Basic Attention Token (BAT) Fiyat Analizi

Lider kripto para birimi Bitcoin’in güç içerisinde %15 oranda düşüş kaydetmesi tüm piyasayı kızıla boyadı. Bunun devamında panik satışları, düşüşü desteklerken birçok altcoin kan kaybetti. Ethereum 2.085 dolar desteğinin altına sarkarken an itibarıyla geri dönmüş gözüküyor. BAT fiyatı kritik destek seviyesinin üzerinde işlem görerek toparlanma sinyalleri verdi.

Ethereum (ETH)

4 saatlik grafik verilerine göre RSI 39 ile aşırı satış bölgesinde seyrederken MACD aşağı yönlü hareketi doğruluyor. Bununla birlikte uzmanlar bu göstergelerin tersine dönmesiyle ETH’nin boğa koşusuna devam etmesini bekliyor. Buna göre bir sonraki hedef 2.300 dolar olabilir.

En popüler ikinci kripto para Ethereum, gün içerisinde 50 SMA bölgesinin altına sarktı. ETH, son 24 saatlik zaman diliminde %8 değer kaybederken haberimizin hazırlandığı sırada 2.150 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Popüler kripto para birimi güç içerisinde kritik olarak görülen 2.085 doların altına sarkarken adeta direkten döndü. ETH fiyatı 2.010 dolara kadar gerilerken piyasa ile birlikte toparlanan popüler kripto para yeniden 2.100 doların üzerine çıkmayı başardı. Bununla birlikte ETH uzun vadeli yükseliş trendini koruyor. Ancak olası bir aşağı yönlü fiyat hareketinde ETH adına kritik seviye 1.940 dolar olabilir.

Basic Attention Token (BAT)

Basic Attention Token (BAT) 24 saatlik zaman diliminde %15’lik kayıpla düşüşü sürdürüyor. BAT, son 10 gün içerisinde 1.37 dolar ila 1.60 dolar arasındaki bir fiyat kanalında işlem gördü. BAT fiyatı gün içerisinde 1.18 dolara kadar düşse de kritik destek seviyesi olan 1.07 doların üzerinde işlem görerek düşüşe bir miktar dur diyebildi. 1.18 dolar seviyelerinde alımlar görülürken boğaların piyasaya hakimiyet kurmasıyla ivme tersine dönebilir. Müthiş Osilatör göstergesi düşüş trendini doğrularken Chaikin Para Akışı’nda güçlü sermaye çıkışları görüldü. BAT, haberimizin hazırlandığı sırada 1.27 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

Facebook Comments