Saturday, February 24th, 2024

Ethereum Fiyatı: ETH Bu Sefer 2.000 Doları Görebilecek Mi?

Geride bıraktığımız 3 gün Bitcoin ve kripto para birimleri için derin düzeltmelerin yaşandığı bir süreç oldu. Ancak bugünkü tablolara bakıldığında hemen hemen tüm kripto para birimlerinin hafta sonuna yeşilde başladığı görülüyor.

Bitcoin’den sonra tüm kripto para birimleri içinde belki den çok takip edilenlerden biri piyasa hacmi bakımından en büyük altcoin olan Ethereum’dur (ETH). ETH’un hafta sonuna %9’un üzerinde artışla başlaması ise panik havasını dindiren bir unsur oldu.

Ethereum Güç Kazanıyor

Ethereum dünkü düşüş sırasında 1.041 dolar ile dip seviyeyi gördü ve sonrasında yükseliş eylemini başlattı. Yazının yayına hazırlandığı sırada 1.243 dolardan işlem gören ETH, 19 Ocak’ta 1.440 dolar ile kendi rekorunu kırmıştı. Sonrasında yaşanan düzeltmenin ardından başlayan yükselişin ise ETH’a yeni rekor getirebileceği düşünülüyor.

Bunlara ek olarak ETH’un fiyat hareketleri, piyasa hacmi bakımından en büyük ikinci kripto para biriminin Bitcoin’den (BTC) daha iyi performans gösterdiğini de gözler önüne seriyor.

Yatırımcılar Ne Bekliyor?

Analistlere göre ETH’un güçlü bir şekilde toparlanmış olması yatırımcıların fiyat düşüşünü satın alma fırsatı olarak değerlendirmesinden kaynaklanıyor. Çünkü yatırımcılar henüz ETH’un gidecek yolu olduğunu ve tüm zamanların en yüksek seviyesine henüz ulaşılmadığını düşünüyor gibi görünüyor.

Bunlara ek olarak analistler de ETH’un hem BTC hem dolar karşısında güçlü toparlanmasının bir yükseliş işareti olduğunu ve bu sefer 1.400 dolar seviyesindeki direncin kırılıp yükselişin daha güçlü devam edebileceğini düşünüyor.

ETH’da Hedefler

Ethereum’da bir yükseliş hareketinin başlaması halinde analistler ilk olarak 1.400 dolar bandının önemli olduğunu çünkü burada ciddi bir satış baskısı olduğunu düşünüyor. 1.400 dolardaki satış baskısının aşılmasının ardından 2.000 dolara doğru çok ciddi bir engel olmadan devam edebileceği düşünülüyor.

Bazı popüler analistler ise 2.000 doların ETH için yeterli olmadığını ve yükselişin 3.000 dolara doğru devam edebileceğini ifade ediyor. Ancak geçtiğimiz günlerde yaşandığı gibi Bitcoin fiyatının yeniden bir düşüş trendi başlatmasının ETH’u da aşağı çekme potansiyeli olduğunu unutmamak gerekiyor.

Facebook Comments