Sunday, December 10th, 2023

Ethereum Fiyatı: ETH Gözünü Yeniden Rekora Mı Dikti?

Ortaya çıkan yeni ve pozitif gelişmeler ile birlikte piyasa değeri bakımından en büyük altcoin olan Ethereum’un yükseliş ivmesini hızlandırdığı görülüyor. Kanada’dan gelen önemli adımlar Ethereum’un (ETH) yeniden yükselişe geçmesini sağladı.

Ethereum ETF’leri Onaylandı

Kanada’nın Ontario Menkul Kıymetler Komisyonu Pazartesi günü CI Global Asset Management (ETHX), Purpose Investment (ETHH) ve Evolve ETFs (ETHR) olmak üzere üç Ethereum borsa yatırım fonunu onayladı.

Bu hareket, Purpose Investment’in Şubat ayında başlatılan Bitcoin ETF’inin 1 milyar dolarlık Yönetim Altındaki Varlığı (AUM) aşmasının ardından geldi. Bu nedenle üç yeni ETF’nin onaylanması Kanada’yı kripto para birimi yarışında bir adım öne geçirmiş oldu.

Bunlara ek olarak önemli isimlerin yorumlarına göre Kanada’nın attığı adım, Venmo’nun kripto para işlemlerine başlaması ile birleşince ana akım benimsenmesi adına oldukça büyük bir adım olarak nitelendiriliyor.

Öte yandan DeFi yükselişi ve devam eden boğa koşusu sayesinde ETH’un kurumsal yatırımcılar için her geçen gün daha çekici hale geldiği de düşünülüyor. ETF’lerin ise kurumları ve yüksek net değerli yatırımcıları ETH yatırımı yönünde teşvik edeceği ifade ediliyor.

Ayrıca bu hamle ile Kanada’nın kripto para birimleri konusunda Amerika’nın önüne geçtiği de düşünülüyor.

Ethereum Fiyatı

İki gündür piyasada hakim olan düşüş grafikleri bugün yerini yükseliş grafiklerine bırakmış gibi görünüyor. ETH da hem pozitif haberlerin hem de genel piyasanın havası ile birlikte yükseliş geçti.

Geri çekilmeler sırasında 1.900 dolar seviyesine kadar geri çekilen ETH, yazının kaleme alındığı an itibar ile 2.297 dolardan işlem görüyor.

Analistlere göre bu seviyede ETH’un 2.300 doların üzerinde kalması önem taşıyor ve ilk direncin 2.400 dolar seviyesinde görülebileceği düşünülüyor. Bunlara ek olarak analistler ETH fiyatının 3.000 dolara kadar önünün açık olduğunu ve yeni rekor seviyeler görüleceğini de belirtiyor.

Facebook Comments