Sunday, December 3rd, 2023

Ethereum Fiyatı: ETH’da Kısa Vadeli Yön Neresi?

Geçtiğimiz hafta büyük kayıplar yaşayan kripto para birimlerinde bu hafta bir toparlanma olduğunu görüyoruz. Ancak yine de hızlı yükseliş ivmelerinden söz etmek pek mümkün değil. Daha çok fiyatların stabil bir çizgide ilerlediğini ifade edebiliriz.

Tabii ki bu stabil durum lider kripto para birimi Bitcoin ile birlikte piyasa hacmi bakımından en büyük altcoin olan Ethereum’da en net şekilde kendisini gösteriyor.

Ethereum Güncel Durum

Yazının kaleme alındığı an itibari ile 1.542 dolardan işlem gören ETH, dün 1.600 dolarlık önemli psikolojik seviyenin üzerine çıkmış ve 1.650 dolar bandına kadar yükselmişti. Bununla birlikte son iki gündür ETH’un 1.450 dolar ile 1.600 dolarlık aralıkta hareket ettiğini ifade edebiliriz.

ETH Önemli Seviyeler

Ethereum’da 1.200 dolar seviyesine doğru bir geri çekilme olduktan sonra fiyatın toparlanması ve 1.400 dolarlık önemli seviyenin üzerine yükselmesi pozitif bir hareket olarak nitelendiriliyor. Bunun birlikte şu anda 1.500 doların orta bölgesinde seyreden fiyatın yeniden 1.600 doların üzerine çıkması ve bu seviyeyi koruması halinde yeni bir rallinin söz konusu olabileceği düşünülüyor.

Analistlere göre Ethereum fiyatının yeni bir yükseliş grafiği başlatabilmesi için Bitcoin’in yukarı yönlü harekete geçmesi gerekiyor.

Ethereum Destek ve Dirençler

Teknik analistlere göre Ethereum’da oluşan mevcut grafiklerde, 1.520 dolar önemli bir destek seviyesi olarak işlem görüyor. Bununla birlikte ilk direncin 1.600 dolarda olduğu ifade ediliyor. Eğer ETH 1.520 dolarlık desteği kırarsa bir sonraki desteğin 1.440 dolar bandında olduğu düşünülüyor.

Dolayısıyla aslında ETH şu anda önemli destek ve direnç seviyelerinin arasında işlem görüyor ve desteği mi yoksa direnci mi kıracağı kısa vadeli fiyat hareketinin yönünü belirleyecek gibi görünüyor.

Facebook Comments