Monday, February 26th, 2024

Ethereum Grafik: ETH’da Trend Hangi Yönde?

Kripto para birimlerinin stabil bir görünüm çizdikleri Çarşamba gününde piyasa değeri bakımından en büyük altcoin olan Ethereum da (ETH) piyasaya ayak uyduruyor. ETH’un önemli seviyeleri hala elinde tutması sebebiyle yükseliş beklentileri de artıyor.

Ethereum Fiyatı

Ethereum geçtiğimiz hafta yaşanan düzeltme hareketlerinde büyük bir düşüş gerçekleştirmiş olsa da 1.200 dolarlık önemli seviyeyi elinde tutmayı başardı ve fiyat en fazla 1.293 dolara kadar geriledi.

ETH için 1.200 doların hem teknik hem temel hem de psikoloji açıdan çok önemli olduğunu ifade eden analistler için 1.200 doların altına inilmemesi hala yükseliş beklentilerinin devam ettiği şeklinde yorumlanıyor.

Bununla birlikte ETH’da düşüş yaşandığı sırada büyük satın alımların yapıldığı ve bu sayede oluşacak satış baskısının bir nebze de olsa önlendiği düşünülüyor.

Öte yandan Ethereum şu anda 1.550 dolar bandında işlem görüyor ve hem 1.200 hem 1.500 dolarlık seviyelerin üzerinde kalınmış olması fiyatın yakın vadede yönünü yukarı çevireceği şeklinde yorumlanıyor.

ETH Önemli Seviyeler

1.200 doların üzerinde olduğumuz için şu anda 1.520 doların önemli bir destek seviyesi olarak kaldığı görülüyor. Teknik analizleri değerlendiren analistlere göre ise şu anda Ethereum’da trend, boğa trendinde ve volatilite geçtiğimiz günlere kıyasla daha düşük.

Dolayısıyla bugün bulunulan seviyede bir süre birikim aşamasının olabileceği ve sonrasında yeniden yukarı yönlü ivmenin başlayacağı düşünülüyor.

Ancak eğer Ethereum fiyatı yeniden düşüşe geçerse 1.500 dolarlık önemli destek kaybedilirse yakın vadeli trendin, düşüş trendine dönüşebileceği de belirtiliyor. Bu sebeple piyasayı takipte kalarak yatırım yapmak ve risk yönetimi yapmak oldukça önemli.

Facebook Comments