Sunday, November 28th, 2021

Ethereum İçin Hedef Büyüttüler: Analistlerin ETH Fiyat Tahminleri

Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum (ETH), tüm zamanların rekorunu tazeleyerek yoluna devam ediyor.

ETH/USD Teknik Analizi

1.500 doların üzerine kadar çıkan ETH/USD işlem çifti, 1.650 dolara kadar tırmanmayı başardı ve rekoru bir üst seviyeye çıkardı. ETH fiyatının bazı borsalarda 1.700 dolara kadar çıktığı da görüldü. 3 yıl önce kırdığı rekorun yaklaşık %17 üzerinde olan ETH, uzmanlara göre daha gidecek uzun bir yola sahip.

Ethereum teknik analizine göre fiyat için kritik nokta ise 1.700 dolar olarak gözüküyor. Olası bir düşüşte ilk tutunulacak nokta ise 1.540 dolar olarak söylenebilir.

eth usd

Bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla ETH/USD işlem çifti 1.642 dolardan işlem görüyor. Son 7 gün içerisinde %31 artış elde eden ETH, 24 saatlik grafikte de değerini %8 yukarıya çıkardı.

Ethereum Yorumları

Ethereum fiyatındaki bu artışın ise 8 şubat tarihine kadar devam etmesi bekleniyor. 8 Şubat tarihinde CME’nin Ethereum vadeli işlem sözleşmeleri aktif olarak alım satıma sunulacak. Ethereum fiyatının ise bu tarihe kadar hem bireysel hem de kurumsal alım ile arttığı söylenebilir.

Uzmanların Ethereum yorumlarına bakıldığında ise hedefin 2.000 dolar ve üstünde olduğu görülüyor. Ünlü CEO ve yatırımcı Raoul Pal, Ethereum fiyatının kısa vadede 2.000 dolara, yıl sonuna kadar ise 20.000 dolara kadar çıkmasını bekliyor.

Tecrübeli yatırımcı hem DeFi sektörünün hem de CME’nin etkisi ile Şubat 2021 döneminden sonra ETH fiyatında inanılmaz bir patlama görüleceğini düşünmekte. 20.000 dolarlık hedef yine de biraz aşırı gibi gözükse de Bitcoin’in benzer süreçlerden geçtiği unutulmamalı. Lider kripto para birimi BTC de bir dönem 20.000 doların çok uzağında olsa da sadece 1 boğa rallisinde bu seviyeye ulaşmıştı.

Facebook Comments