Monday, May 23rd, 2022

Ethereum Teknik Analizi, ETH Fiyatı İçin Yeni Hedefi Ortaya Koydu

Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum (ETH), uzun bir süreden beri sıkışık bir aralıkta işlem görmekte. ETH fiyatının 1.475 dolara kadar çıkarak tüm zamanların rekorunu kırmasından sonra yeniden 1.300 dolar seviyelerine kadar gerilediği görüldü. Buna rağmen ETH fiyatının kısa ve orta vadeli hedefleri yükselişe işaret ediyor olabilir.

Ethereum Teknik Analizi

12 saatlik grafiğe bakıldığında Ethereum’un 1.430 dolardaki direncin altında kaldığı ve yükselen üçgen formasyonu oluşturduğu görülüyor. Bu seviyenin üzerine çıkılması ve üçgen formasyonunun bozulması, 1.900 dolara kadar giden yolu aralayacaktır.

eth/Usd

IOMAP indikatörüne bakıldığında ise 1.356 dolar üzerinde hiçbir güçlü direnç olmadığı da net bir şekilde görülebiliyor. Kripto para borsalarına gönderilen ETH ve stablecoin miktarı ile alım satım emirlerini ölçen bu indikatör, en katı dirençlerin veya desteklerin hangi noktalarda yer aldığını tespit edebiliyor.

ETH Fiyatı İçin Hedef 1.900 Dolar

İndikatörün verilerine göre ise 1.276 dolar ile 1.194 dolar seviyeleri oldukça güçlü destek noktaları olarak ön plana çıkıyor. Ethereum fiyatının önündeki en büyük direnç ise kısa vadede 1.356 dolar olarak gözükmekte. Bunun devamında ETH fiyatının 1.900 dolara kadar serbest bir yükseliş yaşadığı görülebilir.

ETH/USD işlem çifti son 24 saat içerisinde %3,7 yükseliş yakaladı ve bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 1.349 dolar seviyesinden işlem görmekte. Ethereum fiyatının direkt olarak Bitcoin’den etkilenerek yaşadığı bu yükseliş, yine BTC’ye bağlı olarak yerini düşüşe bırakabilir.

WallStreetBets kanalının özellikle Dogecoin’e yüklenmesi ve fiyatın kısa vadede %1000 artması ise ETH fiyatı için de katalizör olmuştu.

Facebook Comments