Wednesday, October 4th, 2023

Ethereum Teknik Analizi: ETH Fiyatı Yükselişini Sürdürebilecek Mi?

En popüler ikinci kripto para Ethereum, 2.300 dolarlık önemli destek seviyesinin üzerinde işlem görürken boğalar fiyatı 2.500 dolar seviyelerine çıkarmak için çaba sarfediyor. Tecrübeli analistler, Ethereum fiyatının rekor seviyelere ulaşacağı senaryoyu çizdi. Peki, ETH grafikleri ve teknik göstergeler neye işaret ediyor?

Ethereum Son Dönemde İnanılmaz Bir Performansa İmza Attı

Ethereum boğalarının 2.000 dolar olan psikolojik direnç seviyesini kırmasının ardından popüler kripto para birimi yukarı yönlü bir kırılma ile yoluna devam etmişti. Berlin Hard Fork’unun ardından ETH fiyatı bugün 2.550 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. En popüler ikinci kripto para, son 30 günde %60’lık fiyat artışıyla inanılmaz bir boğa koşusuna imza atarken piyasa değeri açısından da muhteşem bir büyüme kaydetti. ETH teknik formasyonları uzun vadede popüler kripto para birimi için olumlu senaryolar oluşturuyor. Geçtiğimiz günlerde kaydedilen MVRV ölçümü, ETH fiyatının 7 haftalık sürede 5.000 dolar seviyesine yükselebileceğini öngördü. Ancak tüm bunlara rağmen mevcut fiyat hareketine göre, ETH fiyatı önümüzdeki seanslarda bir geri çekilme yaşayabilir.

ETH Fiyatı Önemli Seviyelerde İşlem Görüyor

Ethereum (ETH) haberimizin hazırlandığı sırada 274 milyar dolarlık piyasa değeriyle 2.385 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Popüler kripto para, deneyimli analistlere göre kısa bir süre daha düşüşe devam edebilir.

4 saatlik grafik verilerine göre Ethereum önemli destek alanının tepe noktası olan 2.300 doların üzerinde işlem görürken boğalar fiyatı yukarı çekmeye çalışıyor. Bununla birlikte boğalar, ETH’nin güvenli bölgeye çekilmesi için fiyatı 2.400 doların üzerinde stabilize etmek istiyor.

Öte yandan olası bir geri çekilmede ETH fiyatı 2.250 dolar ila 2.300 dolara kadar düşebilir. Bununla birlikte analistler, geri çekilmenin ardından açılan bir yükseliş şamdanı ile boğaların Ethereum’u 2.600 dolara kadar çıkarabileceğini iddia etti.

Facebook Comments