Saturday, January 28th, 2023

Ethereum ve Ripple Yorumları: ETH ve XRP İçin Bu Kritik Seviyelere Dikkat!

Kripto para birimleri içinde bulunduğumuz haftaya adeta serbest düşüşle başladı. Lider kripto para biriminin fiyatı 58.000 dolar bandından 45.000 dolar seviyesine kadar gerilerken altcoin’lerde de benzer ve derin düşüşler yaşandı. Tether davasının çözüme kavuşması, Square ve MicroStrategy gibi firmaların yeniden Bitcoin satın aldıklarını açıklaması ile her ne kadar piyasadaki düşüş ivmesi durmuş olsa da hala kripto para birimlerinin kayıpları geri almadığı görülüyor.

Ethereum Kritik Seviyeler

Ethereum (ETH) 20 Şubat’ta 2.042 dolar ile kendi rekorunu kırarak yeni bir ATH’ye imza attı. Ancak her ne kadar son 1 yıl içinde Bitcoin’den (BTC) daha iyi bir performans sergilemiş olsa da ETH’nin son bir aydır yükseliş hızı düşüktü. Bunun da BTC’nin baskın fiyat hareketleri ile ilgili olduğu düşünülüyor.

Son düşüşle birlikte ETH’un fiyatı 1.300 dolar seviyelerine kadar geriledi ve bu noktadan sonra toparlanma başladı. Analistler bu noktadan sonra 1.200 doların oldukça önemli olduğunu ve bu destek seviyesinin kaybının çok daha düşük seviyelerin görülmesini tetikleyeceğini ifade ediyor.

Güncel fiyatlar göz önünde bulundurulduğunda ise ETH için şu anda 1.610 dolarlık bandın oldukça önemli olduğu düşünülüyor. 1.600 doların üzerinde ilk büyük direncin ise 1.726 dolarda olduğu ifade ediliyor.

Buna ek olarak 1.750 dolarlık önemli seviyenin üzerine doğru bir hareket hızlıca Ethereum’da 1.800 doların üzerinin görülmesini sağlayabilir.

Ripple’da Son Durum

Son 3 günde yaşanan düşüşler Ripple’ın (XRP) 0,36 dolar seviyesine kadar gerilemesine sebep oldu. Piyasa ile birlikte yükselişe geçen XRP’nin 0,50 dolarlık önemli desteği geri almayı başaramasa da 0,47 dolar bandında seyrettiği görülüyor.

Ripple fiyatı için şu anda 0,49 doların oldukça önemli olduğu düşünülüyor. Sonrasında 0,52 ve 0,53 doların aşılması XRP için yeni bir yükseliş sinyali olarak nitelendirilebilir. Ancak bu noktada XRP’nin zor zamanlar geçiren bir kripto para olduğu ve net fiyat tahminleri yapmanın zor olduğu unutulmamak gerekiyor.

Facebook Comments