Wednesday, December 1st, 2021

Ethereum Yönünü Yukarı Çevirdi: Beklenen ETH Rallisi Başladı Mı?

Piyasa değeri bakımından en büyük altcoin konumunda yer alan Ethereum (ETH) bugün yükselişe geçti. Piyasadaki genel kanı altcoin sezonunun başlaması için önce Ethereum’un rallisinin başlamasının gerektiği yönünde olduğu için bu yükseliş eğilimi çok şey ifade ediyor olabilir.

Ethereum Fiyatı

Ethereum 1.280 dolar bandında bir destek tabanı oluşturdu ve bu seviyeden yükselişe geçti. Özellikle 1.300 ve 1.320 dolarlık dirençlerin kırılması bugün ETH fiyatının yukarı yönlü ivme kazanmasını sağladı. Uzun zamandır 1.300 dolar ile 1.400 dolar bandında seyreden Ethereum, 1.400 doların üzerine doğru yaptığı her hamlede satın alma baskısı ile karşılaşıyordu.

Bugünkü grafiklere bakıldığında ETH bahsi geçen satın alma baskısı ile başa çıkmış gibi görünüyor ve fiyat 25 Ocak’ta görülen 1.476 dolarlık rekora doğru yükseliyor.

Önemli Teknik Seviyeler

Analistlere göre bu noktada sonra ETH fiyatı için 1.450 ve 1.480 dolar bandında direnç noktaları bulunuyor. Bu direnç noktalarının güçlü bir şekilde kırılmasının ise 1.500 dolarlık önemli psikolojik seviyenin aşılması olarak fiyatlara yansıyacağı düşünülüyor.

Aslında çoğu analiste 1.500 dolardan sonra 1.800 dolara kadar herhangi bir büyük direnç olmadığını ifade ediyor ancak 1.800 dolar bandından satış baskısının oluşabileceği düşünülüyor. Bununla birlikte 1.800 dolar aşılırsa asıl hedef olan 2.000 doların hızlı bir şekilde görülebileceği de düşünülüyor.

Ancak ETH’un bu noktada geri dönmesi ve yeniden 1.400 doların altına düşmesi yeni bir konsolidasyon ve birikim dönemini başlatabilir ve bu noktada kısa vadede fiyat yine dar bir aralıkta sıkışabilir.

Altcoin Sezonu

Analistlere ve tarihsel verilere göre altcoin sezonunun tam anlamıyla başlayabilmesi için Ethereum’un kendi rallisini başlatması gerekiyor. Çünkü ETH altcoin’lerde piyasa değeri bakımından en büyük kripto para konumunda bulunuyor ve nasıl ki genel piyasa Bitcoin’i takip ediyorsa altcoin’lerin de büyük ölçüde ETH’u takip ettiği düşünülüyor.

Facebook Comments