Tuesday, November 28th, 2023

Ethereum Yorum: ETH Fiyatı 2.000 Dolara Yükselebilecek Mi?

15 Şubat’ta piyasa değeri bakımından en büyük altcoin olan Ethereum’un (ETH) fiyatı 1.660 dolara kadar geriledi ancak günün ilerleyen saatlerinde ETH fiyatı toparlandı ve düşüşte yaşanan kayıplar geri alındı.

ETH Neden Ralli Başlatamıyor?

Ethereum’un yaşadığı büyük gelişmeler sayesinde ETH fiyatının çok yüksek seviyeleri görmesi bekleniyordu. Ancak ETH henüz istenilen seviyeler ulaşabilmiş değil. Bu durumun bazı sebepleri bulunuyor ve analistler yakın zamanda fiyat üzerindeki baskısını azaltacağını düşünüyor.

Öncelikle 8 Şubat’ta başlatılan CME Ethereum vadeli işlemlerinin fiyatı düşürmesi bekleniyordu. Ancak aynı dönemde genel kripto para piyasasında yaşanan yükselişler ETH fiyatının beklendiği gibi gerilmesinin önüne geçti. Yine de hala bu düşüş olasılığının bir baskı oluşturduğu düşünülüyor.

Bununla birlikte merkezsiz finans (DeFi) ekosisteminin gelişmesi ile işlem ücretlerinin giderek artıyor olması da ETH fiyatının önündeki engellerden biri olarak nitelendiriliyor. Ancak işlem ücretlerinin de ETH fiyatını tahmin edildiği gibi aşağı çekmediği düşünülüyor.

Öte yandan ETH’un arzının Bitcoin (BTC) gibi sınırlı olmaması da fiyat artışının çok büyük olmasının önüne geçiyor.

Tüm bu nedenler birleştiğinde aslında ETH’da ciddi düşüşler yaşanması bekleniyordu. Ancak bu negatif durumlarla birlikte yaşanan pozitif gelişmeler daha ağır basıyor olabilir.

Ethereum Fiyat Beklentileri

Özellikle ETH 2.0 güncellemesinin başlatılmış olması ve ETH fiyatının genel yükseliş hissiyatı ile yeni rekorlara imza atmış olması ETH fiyat beklentilerini yükseliyor. Bununla birlikte yukarıda sayılan etkenlerin ETH fiyatını düşürmemiş olması da pozitif bir durum olarak nitelendiriliyor.

Dolayısıyla analistler ETH’da teknik ve temel göstergelerin çok güçlü olduğunu ETH’un 2.000 dolara doğru hareket ettiğini dile getiriyor.

Facebook Comments