Saturday, February 24th, 2024

Ethereum Yorum: ETH Neden 2.000 Doları Kıramıyor?

Piyasa değeri bakımından en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum (ETH), her yeni rekor seviyesinde reddedilse de 2.000 dolara doğru yavaş ama emin adımlarla ilerliyor gibi görünüyor.

Ethereum Fiyatı

Son hareketi ile 1.951 dolara kadar yükselen Ethereum, sonrasında karşılaştığı reddetme ile 1.890 dolara kadar geriledi. Ancak ETH’da her düşüşün bir satın alma fırsatı olarak değerlendirildiği düşünüldüğünde fiyatın hızlıca yeniden 1.900 doların üzerine yükselmesi şaşırtıcı olmadı.

Bu noktada artık en çok merak edilen nokta ETH’un 2.000 doları ne zaman göreceği. Birçok isim ETH yavaş yavaş ilerlese de 2.000 doların önümüzdeki günlerde görüleceğini düşünüyor.

ETH Önemli Seviyeler

Analistlere göre ETH’da destek seviyelerinin güçlü kalması oldukça önemli. Çünkü ETH fiyatı anlık yükseliş hareketleri yapmıyor ve dolayısıyla direnç seviyelerinin güçlü olduğu ifade ediliyor. Bu sebeple güçlü dirençlerin karşısında desteklerin de güçlü kalması gerektiği ifade ediliyor.

Bunlara ek olarak Ethereum‘da şu anda 1.900 seviyesi ve 1.950 dolar seviyesi oldukça önemli. ETH’un 1.900 dolarlık desteği kaybetmemesi ve 1.950 doların üzerine doğru güçlü bir kırılma yaşaması halinde 2.000 doların kısa sürede gelebileceği düşünülüyor.

Öte yandan eğer 1.900 doların altına doğru bir kırılma olursa 1.800 dolar bandında oluşacak düzeltmenin ardından yeniden bir birikim aşamasına girilebileceği ifade ediliyor. Aslında analistler ETH’un yavaş ilerlemesinden memnun görünüyor. Çünkü bunun sağlıklı bir ilerleyiş olduğunu ve yükselişlerin bu şekilde sürdürülebilir seviyeler haline geldiğini ifade ediyor.

Neden 2.000 Dolar Kırılamıyor?

Analistlere göre Bitcoin’in (BTC) sergilediği fiyat performansı sebebiyle henüz Ethereum’a sıra gelmedi. BTC’nin durulması ile ETH’un ivme kazanacağını ifade eden analistler, 2.000 dolarlık hedefte herhangi bir değişiklik olmadığını ifade ediyor.

Facebook Comments