Tuesday, January 31st, 2023

Ethereum’da 8 Şubat Neden Önemli: ETH Ralliye Başlayacak Mı?

Son zamanlarda kripto para birimlerinde büyük volatil hareketler görülüyor. Ancak piyasa değeri bakımından en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum’un (ETH) nispeten düşük volatiliteli kaldığı ve çok beklenen rallisini başlatamadığı görülüyor. Bu noktada ise 8 Şubat’ın önemli bir tarih olduğu düşünülüyor.

8 Şubat Neden Önemli?

2017 yılında Bitcoin’in 20.000 dolar ile rekor kırmasını sağlayan sebepler arasında CME Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerinin başlaması da yer alıyordu. CME 8 Şubat’ta da Ethereum vadeli işlem sözleşmelerini başlatmayı planlıyor ve dolayısıyla bu durumun ETH üzerinde ciddi bir yükseliş etkisi yaratması bekleniyor.

Bununla birlikte Ethereum’un 24 Ocak’ta 1.476 dolar ile eski rekorunu kırdığını belirtmek gerekiyor. Ancak daha sonra ETH’da bir konsolidasyon süreci başladı ve fiyat genel itibari ile 1.300 dolar ile 1.400 dolar bandında seyrediyor.

ETH Hedef Neresi?

Ethereum fiyatı için net bir hedef bulunmamakla birlikte analistler teknik analizler ışığında ETH’un Şubat ayı içinde 1.780 dolara kadar önünün açık olduğunu düşünülüyor. Burada yaşanacak satış baskısının üstesinden gelinmesinin ise 2.000 doları getirebileceği düşünülüyor.

Bununla birlikte bazı analistler ETH için 3.000 dolarlık hedef belirlerken yaşanan gelişmelerle 5.000 dolara kadar fiyatın çıkabileceğini düşünen isimler de bulunuyor. 5.000 dolar şu an için her ne kadar ütopik görünse de ilk etapta en gerçekçi hedef 2.000 dolar olarak karşımıza çıkıyor.

Düşüş Yaşanır Mı?

Analistlere göre eğer 8 Şubat tarihi bekleneni veremezse ve piyasada da bir düşüş hareketi başlarsa ETH fiyatında da ciddi geri çekilmeler görülebilir. Bu noktada 1.200 dolarlık desteğin önemli olduğunu ve bu desteğin kırılmasının fiyatı 1.000 doların altına çekebileceği düşünülüyor.

Facebook Comments