Sunday, April 21st, 2024

Ethereum’da heyecanla beklenen Dencun için Holesky aşaması tamamlandı

Ethereum’da işlem ücretlerini azaltması ve ölçeklenebilirliği artırması beklenen Dencun güncellemesinde son aşama da baaşrıyla geçildi. 30 Ocak günün tamamlanan Sepolia testnet güncellemesinin ardından bu gün de Holesky tamamlandı.

Tarih yarın belirlenecek

Dencun’un ana ağa yüklenmesi için belirlenecek tarih için ise karar yarın verilecek. Yarın tüm Ethereum geliştiricilerinin katılacağı toplantıda bu tarih için zaman belirlenecek. Tarihin, mart ayının başı ila ortasındaki bir gün olarak açıklanması bekleniyor.

Cancun ve Deneb güncellemelerinin birleşimi olan Dencun, “Proto-danksharding” (EIP-4844) olarak da bilinen büyük bir özelliği de barındırıyor. EIP-4844 sayesinde veri saklama yükünün ciddi şekilde azaltılması ve dApp’lar üzerindeki işlem ücretlerinin de düşürülmesi planlanıyor. Bu durum, 2. katman projelerindeki işlem ücretlerini düşürüp, hızı da artıracak.

2022’nin eylül ayında büyük bir güncellemeyle İş Kanıtı’ndan Hisse Kanıtı sistemine geçen Ethereum’un son önemli güncellemesi ise mart 2023’teki Shapella geliştirmesiydi. Bu geliştirme sayesinde de, yatırımcılar sistemde kilitli olan Ether’lerini çekme hakkını elde etmişlerdi.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
The post Ethereum’da heyecanla beklenen Dencun için Holesky aşaması tamamlandı appeared first on Bitcoin haberleri – Uzmancoin – Kripto para ve Blockchain.

Facebook Comments