Saturday, January 28th, 2023

Ethereum’da Yeni Rekor Geldi: ETH Fiyatı 1.800 Doları Geçti!

Son günlerde kripto para birimi piyasasında oldukça farklı anlar yaşanıyor. WallStreetBets bir şaka coin’i olan Dogecoin’in fiyatını %1000’in üzerinde arttırdı, önce Elon Musk’ın Bitcoin güncellemesi ve ardından Tesla’nın Bitcoin satın alması lider kripto para biriminin 48.200 dolar ile yeni rekor kırmasını sağladı ve son olarak piyasa değeri bakımından en büyük altcoin olan Ethereum (ETH) yeni bir rekora imza attı.

Ethereum’da Önemli Seviye Geçildi

Ethereum’un ETH 2.0 güncellemesinin ilk aşamasının hayata geçmesinin ardından aytırımcılar ve analistler fiyatın yükselişe geçmesini ve yeni rekorlar kırmasını bekliyor. Ancak Bitcoin’in de bir yandan yükseliş ivmesi sürdürmesi sebebiyle ETH fiyatı oldukça temkinli ve emin adımlarla yükselişini sürdürüyor.

Yazının yayına hazırlandığı sırada çok önemli bir psikolojik seviye olarak görülen 1.800 dolar aşılması ile ETH 1.816 dolarda yeni rekorunu görmüş oldu. Analisteler ETH’da bundan sonraki önemli seviyenin 2.000 dolar olduğunu düşünüyor.

Ethereum İçin Önemli Seviyeler

Ethereum’da 1.800 dolar öncesinde 1.650 doların çok önemli olduğu ifade ediliyordu ve ETH uzun zamandır bu seviyenin üzerinde yer alıyor. ETH’nin 1.800 doların üzerinde tutunabilmesi için ise birkaç test yapması gerektiği düşünülüyor.

Bu sebeple ilerleyen birkaç günde 1.800 doların altına fiyat düşüşlerinin yaşanabileceği ve ETH’da düzeltmeler görülebileceği ifade ediliyor. Analistler ise ETH yatırımcılarının bu düşüşleri satın alma fırsatı olarak değerlendirmesini tavsiye ediyor ve panik yapmamak gerektiğini söylüyor.

Bununla birlikte çoğu analist 1.800 doların üzerinde çok büyük dirençlerin olmadığını ifade ediyor. Ancak BTC’de yaşanacak bir geri çekilmenin ETH fiyatında da etkili olabileceği ve böyle bir durumda fiyatın yeniden 1.600 dolarlık seviyeleri görebileceği düşünülüyor.

Facebook Comments