Tuesday, November 28th, 2023

Ethereum’dan Yeni Rekor: ETH Tüm Zamanlar Rekorunu Kırdı!

Piyasa hacmi bakımından en büyük altcoin olan Ethereum (ETH) uzun zamandır yatırımcıların beklediğini bugün yaptı ve tüm zamanlar rekorunu kırdı. ETH 2018 Ocak’ta 1.432 dolar ile tüm zamanlar rekorunu kırmıştı ve son Bitcoin rallisi ile birlikte ETH’un da ne zaman yeni rekora imza atacağı büyük bir merakla bekleniyordu.

Ethereum’da Yeni Rekor

Yazının yayına hazırlandığı an itibariyle 1,416 dolardan işlem gören Ethereum bundan dakikalar önce 1.440 dolar ile yeni tüm zamanlar rekoruna imza atmış oldu.

Aslında Ethereum’un bundan günler önce rekor kırması bekleniyordu. Ancak Bitcoin’in fiyat hareketleri ETH’un yükselişini bir nebze olsun yavaşlattı. Grafiklere göre Bitcoin’in volatilitesinin yavaşlaması ve artık bir konsolidasyon sürecine girmesi ile Ethereum harekete geçti ve son 24 saatte yaklaşık olarak yüzde 18 yükselerek uzun zamandır beklenen eski rekor seviyenin üzerine çıkmayı başardı.

ETH Fiyat Hedefi

Analistlerin büyük çoğunluğuna göre bu noktadan sonra Ethereum’da ilk hedef 2.000 dolar. Kripto para piyasasının popüler analisti Alex Krüger’e göre 2.000 doların arından 2.750 dolara kadar ETH’un yükselmek için alanı var. Ancak analist yaptığı açıklamalarda öncelikle 1.500 dolar, 1.600 dolar, 1.920 dolar, 2.000 dolar, 2.240 dolar ve 2.500 dolarda engellerle karşılaşılabileceğini dile getirdi.

Bununla birlikte hangi seviyeden olursa olsun Ethereum yatırımı yapanların şu anda karda oldukları ifade edilebilir. Dolayısıyla analistlere göre her ne kadar bu seviyeden sonra düzeltmeler yaşansa da ETH’un fiyatının bir süre daha artışa devam edeceği düşünülüyor.

Facebook Comments